Poznaj Pure Beauty Boxa
Zdrowie

PUREFIT KWIECIEŃ czas start! 

Do wakacji zostało już naprawdę niewiele czasu, dlatego to absolutnie ostatni moment, aby zadbać trochę o naszą kondycję fizyczną i pochwalić się na plaży chociaż namiastką przysłowiowego “kaloryferka”. Postanowiliśmy wspierać Was w tych działaniach i przez całym miesiąc razem z Łukaszem z OSIĄGNIJ.to będziemy Was motywowali do działania! Fajny motywator, nie? Przygotowaliśmy dla Was tyle atrakcji, że po prostu nie będzie czasu na lenistwo! Gotowi? Zaczynamy PUREFIT KWIECIEŃ Z PURE BEAUTY. 

OSIĄGNIJ.to razem z nami!

Na początek parę słów o Łukaszu. Jest on doświadczonym trenerem personalnym z kilkuletnim stażem. Ma na swoim koncie niezwykle dużo sukcesów, jeśli chodzi o modelowanie kobiecych sylwetek. Już od kilku lat codziennie prowadzi treningi personalne, układa plany treningowe oraz plany dietetyczne dopasowane indywidualnie do wytycznych jego podopiecznych. Treningi zaczyna już o godzinie 5 rano! Tak dobrze widzicie! Takiej motywacji nam potrzeba. Warto wspomnieć, że prowadzi także kanał na YouTube, gdzie znajdziecie niezliczoną ilość ciekawych materiałów dotyczących treningów, diet oraz motywacji do działania. Łukasz ma w sobie tyle energii i niekwestionowanego uroku, że jak on Was nie zmotywuje do ćwiczeń, to chyba nikt nie jest w stanie tego zrobić. 

Fit, czyli jak? 

Jak być FIT i nie zwariować? Wystarczy do wszystkiego podchodzić z umiarem i zachowaniem zdrowego rozsądku. Nie będziemy Was namawiali do restrykcyjnej diety czy startu w maratonie, ale wspólnie postaramy się wypracować parę nawyków, które korzystnie wpłyną przede wszystkim na Wasze zdrowie. 

Każdy z nas chyba zna przysłowie: sport to zdrowie? Jest to zdecydowanie trafne sformułowanie. Jak to się mówi “nie od razu Rzym zbudowano” i nie będziemy od Was wymagali treningów 6 razy w tygodniu. Ale warto zacząć małymi kroczkami. Chcąc być fit, nie musimy wyczynowo trenować konkretnych dyscyplin czy też każdego dnia odwiedzać siłownię. Na początku wystarczy na przykład półgodzinny marsz czy jazda do pracy na rowerze zamiast samochodem. Optymalnie aktywność powinniśmy podejmować co najmniej 4 razy w tygodniu. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku osób, które pracują na siedząco. Niestety tego typu tryb pracy zdecydowanie zwiększa ryzyko przedwczesnego zgonu aż o 60%. 

Warto zwrócić uwagę na fakt, że na co dzień około 70% Polaków wykonuje swoje obowiązki zawodowe przy biurku. Regularne ćwiczenia wpływają na odciążenie naszego kręgosłupa, pomagają również wyrównać poziom cukru oraz cholesterolu w organizmie. Pamiętajcie, że aktywność fizyczna nie tylko wspiera utrzymanie w dobrej kondycji naszego ciała, ale również pomaga uwolnić nasze myśli, obniża poziom stresu, a przede wszystkim poprawia nastrój. Chyba więcej argumentów nie potrzebujecie?

Poza codzienną dawką ruchu musimy pamiętać również o odpowiednim odżywianiu. Koniecznie weźcie pod uwagę fakt, że zdrowa dieta nie polega tylko na ograniczeniu kalorii. Przede wszystkim musimy mieć “świadomość” zarówno dotyczącą spożywanych posiłków, jak i aktywności fizycznej, a także tego, co dostarczamy naszemu organizmowi jako “paliwo”. Dla niektórych z nas będzie nim dawka nikotyny, dla innych kofeiny, a dla jeszcze innych minerałów i witamin. Jedzenie pomaga nam utrzymać zdrową wagę, a także uniknąć pewnych problemów zdrowotnych. Weźmy jednak pod uwagę, że z drugiej strony dieta może mieć ogromny wpływ na obniżenie naszego samopoczucia. Dlatego nie liczmy sztywno kalorii. Dobrze widzicie! Są one dla nas motorem napędowym, ale musimy zwracać uwagę z jakiego materiału dostarczamy te kalorie. Przykładowo możemy zjeść zdrowego łososia ze szpinakiem i wartość kaloryczna tego dania wyniesie 400 kcal. Albo zjeść pizze lub kebaba w dokładnie identycznej liczbie kalorii. Należy nauczyć się wybierać to, co jest dla naszego organizmu odżywcze i wartościowe. Warto korzystać ze świeżych składników, stawiać na te sezonowe. Unikajmy pokarmów z wyjątkowo długą datą ważności, ponieważ tego typu produkty są bardziej przetworzone. Koniecznie czytajcie także etykiety produktów spożywczych. Unikajcie tych z długim składem. Im bardziej rozbudowany skład tym więcej w produkcie konserwantów, aspartamów i innych naprawdę niezdrowych komponentów. Najbardziej wartościowe produkty składają się przeważnie z 5 – 7 składników.

Kolejnym ważnym aspektem jest picie wody. Wiemy, że wiele z Was ma z tym problem, ale niestety dla zdrowia trzeba się przymusić. Woda jest absolutnie niezbędna do życia, dlatego właśnie musimy codziennie dostarczać jej odpowiednie ilości do naszego organizmu. Jest ona obecna w pożywieniu oraz napojach, ale przyjmowanie jej w czystej postaci jest niezwykle istotne. Wiecie, że woda jest rozpuszczalnikiem dla elektrolitów? Każdego dnia pomaga je dostarczać do organizmu. Bez jej obecności nie byłyby możliwe procesy trawienia, jak również wchłaniania. Niestety jej niedobór może prowadzić do poważnych zaburzeń w obrębie termoregulacji organizmu, a odwodnienie na poziomie 9% może grozić nawet śmiercią.

Wiemy już, że wodę trzeba pić, ale w jakich ilościach? Wypijacie szklankę, dwie, a może pięć? Jeżeli chodzi o konkretne zalecenia to zdania ekspertów są podzielone. Takie absolutne minimum, które zalecane jest kobietom i mężczyznom przy umiarkowanej temperaturze oraz średniej aktywności fizycznej to odpowiednio 2 i 2,5 litra. W tym zapotrzebowaniu pojawią się zapewne różnice, które będą wynikały ze stylu życia, płci, wieku, stanu organizmu czy też klimatu. Przykładowo kobiety w ciąży i karmiące będą potrzebowały znacznie więcej wody.

Najlepszymi metodami nawadniania organizmu jest po prostu picie wód źródlanych wzbogaconych o składniki mineralne, a także jedzenie owoców i warzyw, w których składzie niejednokrotnie znajduje się naprawdę dużo wody.  Należą do nich: ogórki, grejpfruty, melony czy arbuzy. 

To był krótki wstęp do naszego PUREFIT KWIETNIA Z PURE BEAUTY. Przez cały miesiąc będziemy przygotowywali dla Was liczne porady dotyczące ćwiczeń, diet, a przede wszystkim motywacji do prowadzenia zdrowego trybu życia. Mamy nadzieję, że będziecie z nami? Koniecznie śledźcie nasze media społecznościowe i zajrzyjcie również do Łukasza. Będzie się działo! Także do dzieła, wszyscy jesteśmy #purefit !