Poznaj Pure Beauty Boxa
Dom

Skuteczne porządki w stylu eko z serią Eco Line od firmy Gold Drop

gold drop box z kosmetykami naturalnymi

Większość z nas zdaje sobie sprawę z zagrożeń związanych z występowaniem toksyn i zanieczyszczeń w powietrzu nie zastanawiając się nad wpływem silnie skoncentrowanych składników toksycznych znajdujących się w detergentach używanych na co dzień do sprzątania naszych domów. Szeroko dostępne środki czystości wpływają na nasze zdrowie i odporność organizmu oraz przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza i wody. A ich wdychanie oraz kontakt ze skórą może przyczynić się do powstawania podrażnień, alergii, łzawień oczu lub oparzeń. Obecne w detergentach fosforany przedostają się do ścieków i miejskich oczyszczalni a następnie do wód, zanieczyszczając je i powodując ich erozję. Co więcej, wiele z nich przenika do gleby i wód gruntowych. Nawet małe stężenie detergentów i innych szkodliwych składników pochodzących ze środków czyszczących w zbiornikach wodnych, utrudnia proces oczyszczania wody i jest przyczyną degradacji środowiska naturalnego. 

Mamy jednak inny wybór dobry zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska naturalnego. Nie musimy używać toksycznych środków chemicznych, żeby zadbać o czystość i higienę w naszych domach. Stosując ekologiczne środki czystości dbamy nie tylko o własny komfort życia, bezpieczne otoczenie, ale również okazujemy troskę naszemu środowisku. 

NATURALNA CZYSTOŚĆ

Aktualnie na rynku dostępnych jest wiele ekologicznych produktów, spośród których możemy wybierać te najbezpieczniejsze dla nas i dla środowiska. Wśród rodzimych producentów również znajdziemy doskonałej jakości naturalne produkty do sprzątania, na które warto zwrócić uwagę. Jedną z firm, która od 2009 roku przykłada dużą wagę do ochrony środowiska i zdrowia swoich klientów jest firma Gold Drop Sp. z o.o., którą zaprosiliśmy do uczestnictwa w edycji NATURAL BOOM.

Dowiedz się na co należy zwrócić uwagę wybierając produkty ekologiczne. Czy są one skuteczne? Czy produkty eko są droższe od standardowych? Środki czystości GOLD DROP Eko Line mają oznaczenie Ecolabel. O czym to świadczy? Jakie kryteria trzeba spełnić, żeby to oznaczenie uzyskać? Odpowiedź na te inne pytania znajdziecie w poniższej rozmowie z przedstawicielem firmy Gold Drop Sp. z o.o.

Kiedy firma GOLD DROP postanowiła wprowadzić do oferty ekologiczne środki czystości Eco Line i co ją do tego skłoniło?

Bycie eko-firmą jest od zawsze jednym z głównych filarów misji firmy GOLD DROP, a wyraża się to m.in w dbałości o bezpieczeństwo środowiska naturalnego. Racjonalne wykorzystanie zasobów naturalnych, energii, gospodarka odpadami, korzystanie z osiągnięć techniki, to niektóre elementy stosowane w celu ograniczenia zanieczyszczeń i wpływu zakładu na środowisko.

W 2009r. firma podjęła decyzję wdrożenia do produkcji certyfikowanej serii produktów ekologicznych „Eco Line”. Podstawą przyznawania oznakowania EU Ecolabel jest rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 66/2010 z dnia 25 listopada 2009 r. w sprawie oznakowania ekologicznego oraz decyzje Komisji Europejskiej zawierające kryteria dla poszczególnych grup wyrobów lub usług. Znak został ustanowiony w 1992r. Seria Eko, z początkowych 3 produktów rozrosła się do 7. Obecnie do serii Eco Line należą: płyn do mycia naczyń, płyn do czyszczenia urządzeń sanitarnych, płyn do mycia szyb, płyn uniwersalny, płyn do czyszczenia kuchni, płyn do WC oraz mydło w płynie.  Obserwując dynamiczny rozwój tej grupy produktów, prace nad poszerzeniem oferty ekologicznych środków czystości cały czas trwają.

Środki z tej serii mają oznaczenie Ecolabel. O czym to świadczy? Jakie kryteria trzeba spełnić, żeby to oznaczenie uzyskać?

Seria „Eco Line” jest produkowana ze specjalnie dobranych surowców zapewniających wysoką skuteczność czyszczenia jak również zminimalizowane oddziaływanie na środowisko. Oznacza to, że do projektowania receptury zaleca się stosowanie surowców z listy DID, przyjaznych dla środowiska naturalnego. Użyte do produkcji surowce muszą ulegać biodegradacji tlenowej i beztlenowej, jak również muszą spełniać wymagania niskiej toksyczności dla środowiska naturalnego. Produkty serii ekologicznej charakteryzują się delikatnym zapachem, gdyż kompozycje zapachowe są specjalnie projektowane pod rygorystyczne wymagania kryteriów EU Ecolabel. Ponadto są to produkty bez barwników, a ich kolor pochodzi jedynie od zastosowanych surowców. Wszystkie produkty ekologiczne zostały przebadane w niezależnym akredytowanym laboratorium, zgodnie z wymaganiami narzuconymi przez kryteria. Badania te potwierdzają wysoką skuteczność oraz wydajność produktów ekologicznych. Opakowanie jest również bardzo ważnym aspektem, każdy jego element nadaje się w 100% do recyklingu. Obecne trwają prace nad wprowadzeniem opakowań pochodzących z surowców wtórnych /RPET, RHDPE/.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając produkty tego typu?

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na informacje podane na etykiecie. Produkt certyfikowany będzie posiadał stosowne oznaczenia, numer licencji oraz logo EU Ecolabel co jest gwarancją spełnienia wszystkich wymagań, które producent może umieścić tylko po ich spełnieniu. Firma GOLD DROP obecnie posiada certyfikowane systemy takie jak: SWAN (Nordic Ecolabel), Asthma Allegy, Blue Angel i Ecolabel.

Część konsumentów nie sięga po ekologiczne środki czystości, ponieważ uważa, że są one mniej skuteczne i efektywne od standardowych. Czy taki pogląd ma rację bytu? 

Rosnąca świadomość klientów odnośnie wpływu wywieranego na środowisko sprawia, że zainteresowanie tego typu produktami zarówno myjącymi jak i czyszczącymi rośnie. Ważne jest już nie tylko to, by produkt przyjemnie pachniał, był skuteczny i bezpieczny dla skóry, ale także to, czy został wyprodukowany zgodnie ze standardami eco, czyli takimi które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego i są zgodne z przepisami UE. Należy podkreślić, że produkty z serii Eco Line to środki o bardzo wysokiej jakości i skuteczności działania. Specjalne receptury skonstruowane są tak, aby były bardzo skuteczne w działaniu i wydajne objętościowo. Dlatego bardzo często jakość produktów ekologicznych jest dużo wyższa niż innych klasycznych ich odpowiedników.

Produkty eko mają też opinię droższych od standardowych? Ile jest w tym prawdy?

Zastosowanie specjalnych surowców, potwierdzenie jakości i skuteczności działania oraz spełnienie norm zgodnie z przepisami ekologicznymi wiąże się z wyższymi cenami na tego rodzaju asortyment. Receptury ekologicznych produktów czyszczących oparte są na surowcach pochodzenia naturalnego. Surfaktanty zawierające olej palmowy lub olej z ziaren palmowca, muszą posiadać certyfikat RSPO. Produkty są przyjazne weganom, gdyż nie zawierają surowców pochodzenia zwierzęcego oraz nie są testowane na zwierzętach. Opakowanie produktu zostało tak zaprojektowane, aby umożliwić łatwy i skuteczny recykling każdego elementu. 

Komu produkty takie jak te z serii Eco Line są szczególnie polecane? 

Produkty ekologiczne polecamy każdemu, kto pragnie tak jak my chronić środowisko naturalne oraz dbać o komfort życia swój i swoich bliskich. Mamy nadzieję, że klienci szybko przekonają się do super rewelacyjnych produktów z serii Eco Line.

Czy osoby, które raz sięgną po ekologiczne środki czystości są w stanie przekonać się o ich walorach i używać ich już stale? 

Klienci stają się coraz bardziej świadomymi odbiorcami, chcą żyć fit i eko. Wybór ekologicznych środków czystości wpisuje się więc naturalnie w filozofię ochrony naszej planety przed nadmiernym zaśmiecaniem. Produkty Ekolabel mają m.in. ograniczony negatywny wpływ na środowisko wodne. Specjalna formuła czyni go bardziej wydajnym, przez co ogranicza się ilość opakowań wprowadzonych na rynek. Warto także podkreślić, że jakość i skuteczność tych produktów mówi sama za siebie, więc klient szybko przekona się ze warto mieć serię ekologiczną w swoim domu. 

Codziennie myjemy naczynia, robimy pranie. Używamy produktów do kąpieli i pielęgnacji ciała. W każdym domu znajdują się środki do mycia łazienki, polerowania luster, sprzątania kuchni i salonu. Kupując ekologiczne środki czystości zwróćmy uwagę na ich skład. Wybierajmy świadomie produkty bezpieczne dla nas i naszego otoczenia. Zadbajmy wspólnie o środowisko i przyszłość naszej planety.

Jednym z produktów edycji NATURAL BOOM jest EKOLOGICZNY PŁYN DO CZYSZCZENIA URZĄDZEŃ SANITARNYCH firmy GOLD DROP Sp. z o.o, który już od wielu lat dba nie tylko czystość Waszych domów, ale również o zdrowie i środowisko.

4 komentarze

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

  • Mega pozytywnie zaskoczył mnie ten produkt Gold Drop 🙂 Dzięki Wam odkryłam fajny produkt marki, której wcześniej nie znałam… Moja umywalka jest czysta, gładka i wydaje mi się, że żaden produkt wcześniej mi jej tak nie doczyścił…!

  • Mega pozytywnie zaskoczył mnie ten produkt Gold Drop 🙂 Dzięki Wam odkryłam fajny produkt marki, której wcześniej nie znałam… Moja umywalka jest czysta, gładka i wydaje mi się, że żaden produkt wcześniej mi jej tak nie doczyścił…!

  • Rewelacyjny produkt. Bardzo się cieszę, że zapoznaliście mnie z tą marką. Łazienka aż lśni czystością i to przy dużo mniejszym wysiłku niż do tej pory. Mam też wrażenie, że ta czystość utrzymuje się teraz dłużej, jakby po użyciu tego środka brud się tak szybko nie osadzał. Poleciłam ten produkt już kilku osobom i planuję kupić mojej mamie, która zawsze ma problem z doczyszczeniem łazienki 😀

  • Rewelacyjny produkt. Bardzo się cieszę, że zapoznaliście mnie z tą marką. Łazienka aż lśni czystością i to przy dużo mniejszym wysiłku niż do tej pory. Mam też wrażenie, że ta czystość utrzymuje się teraz dłużej, jakby po użyciu tego środka brud się tak szybko nie osadzał. Poleciłam ten produkt już kilku osobom i planuję kupić mojej mamie, która zawsze ma problem z doczyszczeniem łazienki 😀