Poznaj Pure Beauty Boxa
Makijaż

Karnawałowe rozświetlenie z Vita Liberata

vita liberata kosmetyki

Karnawał to pomimo zimowej aury, okres najgorętszych w roku zabaw i balów na całym świecie. Współcześnie na porządku dziennym są maskarady, uliczne pochody i latynoskie tańce, ale także huczne imprezy organizowane w salach bankietowych czy też domowe szaleństwa do białego rana. Brokat, cekiny, efektowne stroje i odważny, pełen blasku makijaż, to kwintesencja karnawałowego blichtru.

Karnawał swoją nazwę zawdzięcza włoskiemu zwrotowi carnevele lub pochodzącemu z łaciny wyrażeniu carnem levāre, oznaczającym pożegnanie mięsa. Nietrudno więc odgadnąć, że karnawał, zwany także zapustami, to trwale związany z kulturą chrześcijańską zwyczaj celebrowania czasu, który pozostał do Wielkiego Postu.  Tak naprawdę jednak, jego korzenie odnaleźć można w wielu starożytnych tradycjach pogańskich. Greckie obrzędy ku czci Dionizosa – boga płodności, dzikiej natury i wina – będące pożegnaniem zimy, jak również bliźniacze Saturnalia obchodzone przez starożytnych Rzymian, stanowiły podwaliny współczesnej formy obchodów karnawału.

RIO DE JANEIRO – MEKKA DLA WIELBICIELI KARNAWAŁOWYCH ZABAW

Największa miejska impreza karnawałowa na świecie ma miejsce w południowo- wschodniej części Brazylii i doczekała się nawet wpisania do Księgi Rekordów Guinessa – w 2004 roku w zabawie wzięło udział aż 5 milionów ludzi! Gorąca atmosfera towarzysząca wspaniałym pokazom teatralnym i tanecznym, przejazdy wymyślnych platform i karet, a do tego wybrzmiewająca z głośników muzyka, która porywa wszystkich w radosny świat samby, stanowią niepowtarzalny klimat karnawału w Rio.  Emocjonującą zabawę, uczestnicy imprezy kończą o zachodzie słońca na legendarnej plaży Copacabana, wspólnie śpiewając i podziwiając fajerwerki nad Atlantykiem.

MARDI GRAS NA ULICACH NOWEGO ORLEANU

To niezwykle widowiskowe wydarzenie, choć swoją genezę ma we Francji, stanowi wizytówkę amerykańskich obchodów karnawałowych. Rozbudowane kolorowe platformy przejeżdżające ulicami Nowego Orleanu, rozpoczynają swoją trasę w tłusty wtorek. Na przemierzających miasto podestach odbywają się pokazy taneczne, a tłum bawiący się w rytmie przebojów, otrzymuje od występujących artystów drobne podarunki, najczęściej w postaci wielobarwnych koralików. Legendarnym specjałem Mardi Gras jest pokryte lukrem, królewskie ciasto, skrywające w swym wnętrzu figurkę, której znalazca zobowiązany jest do zorganizowania przyjęcia.

WENECJA – EUROPEJSKA STOLICA KARNAWAŁU

Za słynnymi kunsztownymi maskami weneckimi, kryje się ciekawa opowieść. Niemal tysiąc lat temu, by wszyscy mieszkańcy Wenecji, niezależnie od swojego statusu materialnego i społecznego, mogli swobodnie oddać się karnawałowej rozpuście, władze miasta wyszły z propozycją zawieszenia na ten czas wszelkich norm i zakazów. Pełną anonimowość w przekraczaniu granic miały im zapewnić właśnie maski. Z biegiem lat, stały się one symbolem weneckiego karnawału, a zarazem małymi dziełami sztuki, które dziś zachwycają swoimi misternymi zdobieniami. Inauguracją obchodów karnawału jest Lot Anioła nad placem św. Marka, który zmienia się wówczas na 11 dni w wytworną salę balową. Odbywa się tam również kultowa rewia kostiumów oraz wybór najpiękniejszej maski. Zwieńczeniem wydarzeń jest fenomenalny pokaz sztucznych ogni.

BLASK I EFEKT PROMIENNEJ CERY Z VITA LIBERATA

Choć w tym roku, zamiast karnawałowych masek, przyjdzie nam zapewne założyć czasem maseczki ochronne, to nie powód, by odmawiać sobie przyjemności, jaką jest zjawiskowy makijaż. Poza nocą sylwestrową, to niewątpliwie najlepsza okazja, by do makeup’u wprowadzić odrobinę szaleństwa. Od lat bezdyskusyjnym hitem na karnawałowe wieczory, jest połączenie mocno zaakcentowanych brwi i rzęs i efektu świetlistej, rozpromienionej cery. Taki rezultat osiągniemy dzięki BEAUTY BLUR SKIN TONE OPTIMIZER ROŚWIETLAJĄCY KREM TONUJĄCY marki VITA LIBERATA, który znalazł się w naszym pudełku WINTER GLAM. Oprócz tradycyjnego zastosowania jako podkład nawilżający, doskonale sprawdza się bowiem w roli opalizującego rozświetlacza. Za sprawą tysięcy złocistych drobinek zamkniętych w tym wielozadaniowym kosmetyku, skóra będzie pełna blasku! Do uzyskania pożądanego efektu glow, wystarczy niewielką ilość kremu delikatnie rozprowadzić za pomocą pędzla lub opuszków palców w okolicach kości policzkowych, jak również poniżej łuku brwiowego, by dodatkowo powiększyć optycznie oczy i wydobyć uwodzicielskie spojrzenie. W zestawieniu z kreacją o głębokim dekolcie, warto zadbać również o rozświetlenie szyi i dekoltu, co nada karnawałowemu wizerunkowi wyrafinowanego charakteru.

Produkty marki VITA LIBERATA znajdziesz w edycji NARODZINY PIĘKNA oraz WINTER GLAM od PURE BEAUTY.

WYBIERZ BOX Z KOSMETYKAMI DLA SIEBIE I ZAMÓW GO TUTAJ.

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz