Poznaj Pure Beauty Boxa
Zapachy

Zmysłowy zapach na dłużej

tous perfumy

Wybór idealnej kompozycji zapachowej to niełatwe zadanie, ale zdecydowanie nie warto zaprzestawać poszukiwań swoich ulubionych nut. Odnalezienie flakonu, w którym zamknięta jest mieszanka bliskich sercu aromatów, zaprocentuje doskonałym samopoczuciem, a charakterystyczna woń będąca połączeniem indywidualnego zapachu skóry i wybranych perfum, może stanowić nasz znak rozpoznawczy. By każdy akord uwalniał się w odpowiednim momencie, a perfumy cieszyły swoim aromatem na dłużej, należy pamiętać o ich prawidłowej aplikacji. Podpowiadamy, jak stosować  proponowane przez nas zapachy, które dołączyliśmy do pudełek w edycji Winter Glam.

OD PIERWSZYCH ZAPACHÓW DLA ELIT PO FLAKONY DOSTĘPNE DLA KAŻDEGO

Perfumy od tysięcy lat obecne są w dziejach ludzkości. Początkowo zapachy wydobywane z kadzideł i wonnych świec, związane były z różnego rodzaju rytuałami religijnymi. Z czasem dostrzeżono, że upajająca moc olejków eterycznych, pozostawia ślad nie tylko na skórze, ale i w pamięci współtowarzyszy. W starożytnym Egipcie, Kleopatra znana była ze swojego uwielbienia do pięknych zapachów i świadomie wykorzystywała ich potencjał do zniewalania umysłów wpływowych mężczyzn. Nie każdy jednak mógł pozwolić sobie na taki luksus. Proces wytwarzania perfum był niezwykle pracochłonny i drogi, dlatego też tylko nieliczni posiadali swoje pachnidełka.  Kiedy na początku XVIII wieku, włoski perfumiarz Johann Maria Farina, po raz pierwszy stworzył wodę kolońską, uwalnianie aromatycznej mgiełki na ciało, stało się w końcu codzienną rutyną dostępną nie tylko dla wybrańców. 

PERFUMY W KREMIE OD TOUS

Kwiatowo – drzewno – piżmowe perfumy TOUS Les Colognes Concentrées w formie kremu zamkniętego w uroczym puzderku w kształcie misia, to ciekawa alternatywa dla popularnych dziś buteleczek z atomizerem. Poręczne opakowanie zmieści się nawet w maleńkiej kopertówce, dzięki czemu z łatwością można zaaplikować je dyskretnie podczas przyjęcia. Za sprawą skondensowania aromatów w wosku pszczelim, maśle shea lub olejowych bazach, perfumy w kremie utrzymują swój zapach niemal do momentu, w którym samodzielnie zmyjemy go z powierzchni skóry. Zdecydowaną zaletą takiej formy jest także możliwość  precyzyjnego nałożenia zapachu. Najlepsze efekty przyniesie rozsmarowanie niewielkiej ilości kremu w miejscach pulsacyjnych, których ciepło stopniowo będzie uwalniać aromat i zintensyfikuje jego wyczuwalność –  na szyi,  wewnętrznej stronie nadgarstków i łokci, a także na  skroniach.

EL GANSO FRIDAY EDITION I AFTER GAME – HISZPAŃSKA PONADCZASOWOŚĆ

Friday Edition to klasyka gatunku perfum z kategorii Fougère nieco wzbogacona orientalnymi akcentami. W tym cylindrycznym flakonie, na tle drzewnych i lekko korzennych akordów, przeplatają się w nucie głowy kardamon i anyż. Orzeźwiające wykończenie stanowią natomiast ziołowe aromaty. Druga propozycja od EL GANSO – After game – to z kolei aromatyczna mieszanka cytrusów i pikantnych detali mających swoje źródło w korzennych nutach imbiru i wetywerii. Oba warianty to ponadczasowe perfumy stworzone z myślą o codziennym stosowaniu. Jeśli zależy nam na intensywnej projekcji zapachów, podobnie jak w przypadku perfum w kremie, warto wybrać dla nich strefy, w których skóra jest najcieplejsza. Ciekawostką jest, że przy aplikowaniu na nadgarstki – wbrew częstej praktyce, jaką można zauważyć w perfumeriach – nie powinno się nimi pocierać. Skutkiem tego jest skrócenie żywotności poszczególnych akordów, a więc i spłaszczenie zapachu oraz zmniejszenie czasu jego ekspozycji. 

Choć najbardziej pożądany efekt osiągniemy używając perfum w kontakcie z ciałem, można czasem pokusić się o skropienie kilkoma kroplami również włosów. Nie można wówczas liczyć na pełne rozwinięcie kompozycji, ale zyskujemy nieporównywalnie długą trwałość zapachu. 

Nie zapominajmy, że nasz nos przyzwyczaja się do zapachu, który na sobie nosimy. Po pewnym czasie, może więc być on niewyczuwalny dla nas, ale nie dla otoczenia. Warto o tym pamiętać, kiedy kolejny raz sięgamy po flakon, by spryskać się perfumami.

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz