Poznaj Pure Beauty Boxa
Ciało

Ukojenie dla skóry wrażliwej i skłonnej do alergii

Oillan kosmetyki

Świąd, zaczerwienienie, wypryski i przebarwienia – to objawy, które mogą pojawić się na skórze wrażliwej i skłonnej do alergii. Taki typ skóry jest niezwykle podatny na dodatkowe podrażnienia w przypadku niewłaściwie dobranej pielęgnacji, podczas styczności z alergenami, trudnymi warunkami atmosferycznymi, a nawet w kontakcie z twardą wodą! Jak złagodzić taką nadreaktywność i dać skórze ukojenie?

Skóra skłonna do podrażnień wymaga wyjątkowego podejścia do pielęgnacji. Najczęstszym problemem wywołującym nieprzyjemne objawy jest suchość i brak odpowiedniego zabezpieczenia skóry przed utratą wody. Kosmetyki drogeryjne zawierające w swym składzie silne środki myjące, niestety tylko zaostrzają symptomy – detergenty uszkadzają bowiem naturalną barierę hydrolipidową naskórka, czego efektem jest nieprzyjemne uczucie ściągnięcia, swędzenie i rumień. Dlatego już na etapie oczyszczania, warto sięgnąć po produkty hypoalergiczne, stworzone z myślą o nadwrażliwej skórze podatnej na negatywne działanie czynników zewnętrznych.

OCZYSZCZANIE I OCHRONA PRZED WYSUSZENIEM W JEDNYM

Pierwszym etapem w pielęgnacji skóry powinno stanowić dokładne, ale jednocześnie łagodne jej oczyszczenie. W edycji Charming Time znajdziecie pełnowymiarową, kojąco – ochronną emulsję do mycia marki Oillan Med+, która dzięki swej emolientowej formule zapewnia ochronę przed wysuszeniem i łuszczeniem naskórka. Połączenie olejów: z awokado, arganowego oraz masła shea, to doskonałe rozwiązanie dla skóry spragnionej nawilżenia, odżywienia i regeneracji.

Emulsja przeznaczona jest do codziennej profilaktyki, niweluje oznaki alergii i podrażnień, oczyszcza skórę, jednocześnie tworząc barierę, uniemożliwiającą nadmierne odparowanie wody. Skutecznie łagodzi podrażnienia, przynosi ukojenie, sprawia, że skóra staje się gładka i odczuwalnie nawilżona.

NAWILŻANIE I NATŁUSZCZANIE

Po kąpieli warto sięgnąć po głęboko nawilżający balsam lub krem. Choć obecnie prym wiodą w pełni naturalne kosmetyki, nie zawsze będą one w stanie sprostać szczególnym wymaganiom wrażliwej skóry ze skłonnościami do atopii. Szczególnie polecane są zatem produkty z serii ukierunkowanych na łagodzenie dyskomfortu i dokuczliwych objawów alergicznych. Ich receptury wzbogacone są o dodatkowe składniki takie jak mocznik, który nawilża, zmiękcza i regeneruje, zwiększając ilość wody w warstwie rogowej naskórka. Ponadto są to kosmetyki hypoalergiczne, często bezzapachowe, których kluczową rolą jest stworzenie bariery okluzyjnej skóry poprzez jej natłuszczenie. W składzie obok roślinnych olejków można więc znaleźć parafinę, która nie uczula i tworzy na skórze delikatny film ochronny zapobiegający jej wysuszeniu. Nie zabraknie w nich również D-pantenolu, który przyniesie ukojenie podrażnionej skórze. Dobrą praktyką jest stosowanie preparatów z tej samej linii pielęgnacyjnej, by zmniejszyć ryzyko uczulenia. Idealny zestaw z kojąco – ochronną emulsją, którą macie okazję testować w tej edycji naszych pudełek, stworzy więc intensywnie natłuszczający balsam Oillan Med+.

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz