Poznaj Pure Beauty Boxa
Ciało

Po pierwsze… zapobiegaj! Serum na rozstępy MUSTELA

Niezależnie od tego czy jesteś przyszłą mama, właśnie urodziłaś dziecko, przybrałaś na wadze, albo zaczęłaś uprawiać sport i rozrasta się Twoja tkanka mięśniowa – pojawiające się rozstępy mogą wywołać w Tobie niepokój o to, jak z czasem będzie wyglądać Twoje ciało. Nie ma w tym nic dziwnego, rozstępy to przecież realny problem, rodzaj blizn, które nieodpowiednio pielęgnowane zostaną z nami na całe życie. Pojawiają się nagle i wywołują panikę. Co robić, jak działać, czy naprawdę trzeba się z nimi pogodzić? Niekoniecznie! Zostań z nami i przekonaj się, co już teraz możesz zrobić dla siebie.

ROZSTĘPY – JAK WŁAŚCIWIE POWSTAJĄ?

Rozstęp to nic innego jak zmiana na skórze, która powstaje w wyniku jej gwałtownego rozciągania. Dzieje się tak na przykład w ciąży, gdy rośnie brzuszek albo wtedy gdy w krótkim czasie przybieramy na wadze. Kiedy skóra osiąga próg swojej naturalnej elastyczności zaczyna się rozchodzić, włókna elastynowe i kolagenowe, które są jej naturalnym budulcem przerywają się czego efektem jest powstanie rozstępów. Początkowo są w tzw. fazie zapalnej, gdy są widocznie czerwone, swędzą, niekiedy są opuchnięte i nie dają o sobie zapomnieć. Ten okres może trwać nawet rok i jest to czas, w którym jeszcze jesteśmy w stanie zrobić z nimi cokolwiek. Później przechodzą w fazę zanikowej, w której robią się blade, a pod powierzchnią palców dają wyraźne uczucie wgłębienia. Niestety w tej fazie jedyną rzeczą, jaką możemy zrobić to specjalistyczne zabiegi laserowe w gabinetach medycyny estetycznej. 

CO WPŁYWA NA POWSTAWANIE ROZSTĘPÓW?

Wbrew pozorom czynników sprzyjających powstawaniu rozstępów jest znacznie więcej niż mogłoby się wydawać. 

Zaliczamy do nich:

  • Gwałtowny przyrost masy ciała,
  • Zmiany sylwetkowe w okresie dojrzewania,
  • Zmiany sylwetkowe na skutek uprawianego sportu,
  • Ciąża,
  • Niedostateczne nawilżanie skóry,
  • Odwodnienie organizmu,
  • Uboga dieta, która nie zawiera odpowiednich składników odżywczych np. kwasów tłuszczowych, cynku, krzemu albo witamin z grupy A i E odpowiedzialnych za właściwą kondycje skóry.

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ

Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej są drogie i żmudne – nie każda z kobiet jest w stanie sobie na to pozwolić, dlatego najlepszym z możliwych sposobów walki z nimi jest po prostu zapobieganie ich powstawaniu. Nawilżaj, stosuj kosmetyki ujędrniające, pij dużo wody, odżywiaj się zdrowo i koniecznie sprawdzaj czy na ciele nie pojawiają się pierwsze symptomy rozstępów. Jeśli jednak już się pojawiły – to czas na działanie, faza zapalna to ostatni dzwonek, do tego by jeszcze złagodzić powstałe zmiany. I właśnie tutaj pomoże Ci produkt MUSTELA – serum na wczesne rozstępy, które znajdziesz w naszym PURE BEAUTY BOX ETERNAL ALLURE.

MUSTELA EKSPERT DS. WSPIERANIA WALKI Z ROZSTĘPAMI

Serum MUSTELA powstało z myślą o wsparciu walki z rozstępami we wspomnianej już fazie zapalnej, ale może również służyć jako produkt prewencyjny. Jego skład opiera się na składnikach, których zadaniem jest wzmocnienie skóry, jej uelastycznienie, ujędrnienie i dogłębne nawilżenie, które jak już wiesz jest niezbędne do tego, by rozstęp po prostu nie powstawał. A jeśli już jest – serum pozwoli złagodzić, nieco zmniejszyć widoczność, spłycić, a przy tym pobudzić skórę do regeneracji. Oczywiście nie sprawi, że znikną bezpowrotnie i całkowicie, ale z całą pewnością sprawi, że będą łatwiejsze do akceptacji. Głównym składnikiem aktywnym jest tu naturalny olej z awokado, który zawiera nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy E, A, C, K i z grupy B, fitosterole, skwalen, proteiny, aminokwasy i minerały – to doskonała mieszanka wspierająca tę walkę. Jak sama widzisz – wcale nie musisz jej przegrywać i mamy nadzieję, że produkt z naszej najnowszej edycji skutecznie Ci to udowodni.

SERUM NA ROZSTĘPY MUSTELA, ale także wiele więcej ciekawych kosmetyków, które pomogą Ci w walce z wieloma problemami Twojej skóry, znajdziesz w PURE BEAUTY BOX BOTANIC ETERNAL ALLURE, szczegółową zawartość boxa znajdziesz <TUTAJ>.

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz