Poznaj Pure Beauty Boxa
Twarz

Peptydy – Twój przyjaciel młodej skóry. Lekki krem BIELENDA PROFESSIONAL z pudełka byHUSHAAABYE#4

Kolejny produkt przed nami i sporo ciekawostek na temat peptydów. Nie przypadkowo dziś zaczynam właśnie od nich, ponieważ stanowią główny komponent i składnik aktywny w LEKKIM KREMIE PEPTYDOWYM UJĘDRNIAJĄCYM BIELENDA PROFESSIONAL, który znalazł się w pudełku byHUSHAAABYE#4. Żeby zrozumieć mechanizm jego działania, ale również wyjątkowości zacznijmy więc od podstaw… i oczywiście testowania go w praktyce. Kawka w dłoń i zaczynamy.

PEPTYDY – CZYM TAK NAPRAWDĘ SĄ?

Z naukowego punktu widzenia, peptydy to krótkołańcuchowe białka, które składają się z aminokwasów (maksymalnie stu). Podczas gdy te aminokwasy łączą się ze sobą w odpowiednie formy – tworzą swoiste peptydy (których dziś nauka wyróżnia setki!), a z kolei, gdy nasze peptydy tworzą się w określony sposób, wytwarzają w ten sposób białka, a te jak wiemy …te są podstawowym budulcem naszej skóry.

Najbardziej zaskakującym faktem, przed którym stoją naukowcy jest to, że każdy peptyd działa w tak specyficzny sposób, że tak naprawdę tymi składnikami, bylibyśmy w stanie zaspokoić każdą potrzebę skóry. Mimo tego, że wyróżniamy setki różnych rodzajów peptydów trudno jest znaleźć kilka, które działają bliźniacze. Są po prostu niesamowite! Peptydy dzięki swoim mikro rozmiarom są w stanie penetrować głębsze warstwy skórę i tam efektywnie działać. Co ciekawe… w zależności od ich rodzaju mogą spełniać funkcję aktywną w skórze, ale mogą również być swego rodzaju przekaźnikiem. Podstawowy podział peptydów wygląda następująco:

  • Peptydy sygnałowe, których główną funkcją jest stymulowanie produkcji kolagenu w skórze;
  • neuropeptydy, na które mawia się „bezinwazyjny botoks”, czyli takie, które mają zdolność do hamowania skurczy fibroplastów, dzięki czemu spowalniają powstawanie zmarszczek, szczególnie mimicznych;
  • peptydy transportujące, które pomagają przenikać substancjom aktywnym w głąb skóry, a przy okazji stymulują produkcję kolagenu, elastyny czy naturalnego kwasu hialuronowego.

DLACZEGO WYBRAŁAM LEKKI PEPTYDOWY KREM UJĘDRNIAJĄCY BIELENDA PROFESSIONAL?

Tak naprawdę większość argumentów przemawiających za umieszczeniem tego konkretnego kremu w pudełku byHUSHAAABYE#4 została wymieniona wyżej. Peptydy to fascynujące substancje, więc przygoda z nimi będzie nie tylko ciekawa, ale także może wnieść Was na zupełnie inny poziom pielęgnacji. W naszej propozycji od BIELENDA PROFESSIONAL znajdziemy specjalnie opracowany kompleks. TRIPLE PEPTIDE COMPLEX (R-Peptide, Neuropeptyd, Tripeptyd) jest potrójnym połączniem peptydów działających ze sobą synergicznie. Ma on właściwości przeciwzmarszczkowe, poprawia elastyczność, jędrność i napięcie skóry oraz jej teksturę. Ogólnie polepsza wygląd cery i zmniejsza oznaki starzenia, rewitalizuje, wygładza. Działa na różne typy zmarszczek, w tym – mimiczne, co jest niezwykle istotne, a samo działanie w dłuższej perspektywie naprawdę zauważalne. 

Krem sam w sobie ma bardzo ciekawą konsystencję – jest lekki, ale jednocześnie wyczuwalny i otulający, dzięki czemu śmiało mogę polecić Wam i do stosowania na dzień i na noc. Spodziewajcie się po nim także nawilżenia, dogłębnego odżywienia i całej mocy cudów wynikających z działania peptydów.  Marka BIELENDA PROFESSIONAL niejednokrotnie zaskoczyła mnie swoimi składami, dlatego z pełną świadomością i otwartym serduchem polecam przyjrzeć jej się bliżej. Tymczasem niech moc peptydów będzie z Wami!

LEKKI PEPTYDOWY KREM UJĘDRNIAJĄCY BIELENDA PROFESSIONAL wraz z innymi kosmetykami o zaskakującym i efektywnym działaniu znajdziecie w pudełku byHUSHAAABYE#4. Ps. Pamiętajcie, że box wciąż jest w sprzedaży – jeśli z jakichś powodów jeszcze go nie macie, albo chcecie podzielić się nim z przyjaciółką, mamą lub kimś bliskim, wskakujcie szybko TUTAJ -> by HUSHAAABYE#4 | Pure Beauty