Poznaj Pure Beauty Boxa
Twarz

ORGANICZNY CZARNY TULIPAN OD LIRENE DLA PIĘKNA TWOJEJ SKÓRY

Symbolizują siłę i moc, zachwycają swoim szlachetnym, tajemniczym wyglądem, uwodzą intensywnym zapachem i – jak się okazuje – wspaniale sprawdzają się również w pielęgnacji. Czarne tulipany, bo o nich mowa, zawierają w sobie całe pokłady flawonoidów, zmniejszających stres oksydacyjny do 70%, działających regeneracyjnie i odmładzająco. Ekspertki Laboratorium Naukowego LIRENE dostrzegając ogromny potencjał pielęgnacyjny tych roślin, stworzyły autorską linię produktów CZARNY TULIPAN, dzięki którym skóra wygląda po prostu kwitnąco! 

OD OGRODÓW OSMAŃSKICH DO TULPENWOEDE 

Ojczyzną tulipanów, wbrew obiegowej opinii, nie jest Holandia, lecz Persja i Turcja. Kwiaty te, uchodziły za wyjątkowo eleganckie i były wówczas synonimem luksusu, na który pozwolić mogli sobie jedynie nieliczni – tulipany zdobiły więc głównie ogrody bogatych władców osmańskich. Dopiero w XVI wieku, austriacki ambasador w Turcji sprowadził je na kontynent europejski, a nad ich uprawą czuwał holenderski botanik Karol Clusius. Z czasem powstawały kolejne odmiany tulipanów, które do tego stopnia zachwyciły Holendrów, że od pierwszej połowy XVII wieku mówi się o zjawisku zwanym Tulpenwoede, czyli tulipomanią! Dziś możemy podziwiać już ponad 120 gatunków tych pięknych roślin, a wśród nich, cieszącą się szczególnym zainteresowaniem, odmianę czarnych tulipanów nazywaną królem nocy. W rzeczywistości ich kolor mieni się odcieniami burgundu i ciemnego fioletu, dopiero w odpowiednim oświetleniu nabierają barwy szlachetnej czerni. Jednak nie tylko dostojna prezencja na ogrodowych rabatach sprawiła, że ta czarna holenderska odmiana zyskała rzeszę miłośników na całym świecie, ale również ich skład biologiczny, niezwykle bogaty we flawonoidy będące cennym komponentem wykorzystywanym w produkcji kosmetyków pielęgnacyjnych. 

PIELĘGNACYJNA MOC EKSTRAKTU Z CZARNEGO TULIPANA

W tej unikalnej odmianie kwiatów drzemie ogromny potencjał pielęgnacyjny. Ekstrakt z czarnych tulipanów, ze względu na olbrzymie zasoby flawonoidów, swoje zastosowanie znalazł przede wszystkim w kosmetykach przeznaczonych dla skóry dotkniętej pierwszymi oznakami starzenia, poszarzałej i wymagającej silnego nawilżenia. 

W jaki sposób ekstrakt wpływa na poprawę kondycji skóry?

  • pomaga redukować stres oksydacyjny aż o 70%, 
  • wzmacnia struktury skóry i jej funkcje barierowe,
  • chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, 
  • poprawia jędrność i elastyczność,
  • działa intensywnie nawilżająco. 

Ekspertki Laboratoriów Lirene połączyły siłę ekstraktu z kwiatów ORGANICZNEGO CZARNEGO TULIPANA z czarnym bzem i witaminą E, tworząc tym samym idealny bukiet pielęgnacyjny w postaci INTENSYWNIE NAWILŻAJĄCEGO BALSAMU DO CIAŁA, o którego skuteczności działania możecie przekonać się w edycji ZIMOWA IMPRESJA. Kompozycję w aż w 98% stanowią wegańskie składniki pochodzenia naturalnego efektywnie zapobiegające skutkom procesu starzenia i zapewniające optymalną dawkę nawilżenia i odżywienia dla skóry. Bazę balsamu tworzy mieszanka oleju sojowego i masła Shea, chroniąca skórę przed nadmiernym odparowaniem wilgoci i niekorzystnym wpływem czynników środowiskowych. Organiczny ekstrakt z czarnego bzu odpowiada z kolei za ujędrnienie, wygładzenie i nadanie skórze przyjemnej, aksamitnej miękkości. Natomiast dodatek witaminy E wspiera utrzymanie właściwego nawilżenia i napięcia skóry. Największa odpowiedzialność za działanie kosmetyku spoczywa oczywiście na CZARNYM TULIPANIE. Przede wszystkim działa on silnie antyoksydacyjnie i przyczynia się do odnowy ceramidów odbudowując tym samym barierę hydrolipidową skóry, zabezpieczając ją przed utratą nawilżenia oraz zapobiegając uszkodzeniom naskórka. Ekstrakt działa również stymulująco na fibroblasty, usprawniając produkcję hialuronianu sodu, niezbędnego w profilaktyce starzenia skóry. Jakich efektów możecie się spodziewać? Badania in-vivo potwierdzają skuteczność działania BALSAMU CZARNY TULIPAN w zakresie intensywnego i długotrwałego nawilżenia (92%), poprawy kondycji skóry  (88%) oraz zwiększenia elastyczności (83%). 

Koniecznie sprawdźcie, jak ten kosmetyk sprawdza się na Waszej skórze i podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami! Czekamy na Was na naszym Facebooku i Instagramie, gdzie codziennie możecie znaleźć ciekawostki ze świata beauty i wziąć udział w interesujących dyskusjach dotyczących pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz