Poznaj Pure Beauty Boxa
Twarz

OCZYSZCZANIE TWARZY Z MARKĄ DONEGAL

Na naszym blogu poruszamy rozmaite kosmetyczne tematy, od porad makijażowych do pielęgnacyjnych trików. Chcemy małymi kroczkami oprowadzać Was po tej niezwykle zróżnicowanej kosmetycznej krainie. Dzisiaj postanowiliśmy przypomnieć Wam niezwykle istotną rolę demakijażu. Przyznajcie się z ręką na sercu: kto w zeszłym tygodniu zapomniał chociaż raz o demakijażu przed snem? Chwila refleksji i jak? Wiadomo każdemu może się zdarzyć, ale starajmy się jednak nie zapominać o tym niezwykle ważnym codziennym rytuale! Konsekwencje naszego zapominalstwa mogą być naprawdę niezbyt przyjemne. W trosce o Was i Wasze twarze w boxie ZIMOWA IMPRESJA umieściliśmy strażnika codziennego demakijażu! Przedstawiamy Wam: GĄBKĘ DO PIELĘGNACJI I DEMAKIJAŻU TWARZY Z KIESZONKĄ marki DONEGAL. Zapewniamy, że pokochacie tego strażnika całym sercem, a jego obecność w Waszym codziennym życiu stanie się nieoceniona. 

NIEOCENIONA ROLA DEMAKIJAŻU W PIELĘGNACJI

Demakijaż to bez dwóch zdań jeden z najważniejszych etapów pielęgnacji naszej skóry. Nawet stosując najdroższy krem, serum czy tonik nie uzyskamy pożądanych efektów, jeśli zastosujemy te kosmetyki na nieodpowiednio oczyszczoną skórę. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy, jak dużą ilość produktów każdego dnia nakładamy na naszą twarz: kremy, serum, rozmaite filtry, podkłady, pudry, róże i tym podobne specyfiki! Tak naprawdę nasza skóra może odetchnąć dopiero wieczorem, gdy dogłębnie ją oczyścimy zmywając z niej nadmiar sebum, makijaż, a także inne zanieczyszczenia. Zastanówmy się teraz, co się stanie w momencie, gdy zapominamy o regularnym demakijażu, jak również dokładnym oczyszczeniu skóry? Musimy pamiętać o tym, że pozostawione na naszej skórze resztki makijażu, a także złuszczony naskórek sprzyjają mnożeniu się rozlicznych bakterii, a także zatykaniu się porów. W konsekwencji prowadzi to do powstawania na wielu niedoskonałości oraz wyprysków. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że należyta dbałość o higienę twarzy może także wpłynąć na zahamowanie procesów starzenia się skóry. Nasza cera dłużej pozostanie jędrna i gładka. Bez dokładnego oczyszczenia twarzy, nie możemy liczyć na to, że nasza cera będzie po prostu piękna i zdrowa. Ponadto niezbyt dokładne oczyszczanie twarzy z kosmetyków kolorowych może doprowadzić na przykład do: podrażnienia spojówek, a w najgorszym przypadku nawet zapalenia rogówki. Kolejnymi niemiłymi konsekwencjami mogą stać się: wypadanie oraz łamliwość rzęs. Z tych właśnie powodów musimy naprawdę skrupulatnie przykładać się do codziennego demakijażu naszej cery. To dosłownie kilka minut dziennie, a dla naszej cery jest to niezwykle ważny rytuał. Obiecujecie się, że będziecie o tym pamiętały? Zakładamy, że tak i trzymamy Was za słowo!

Warto jeszcze przeanalizować: jakie są najczęstsze błędy, które popełniamy podczas demakijażu? 

Nieregularny demakijaż to definitywnie grzech główny. Pamiętajmy o tym, że ten krok w naszej pielęgnacji musi być wykonywany absolutnie codziennie i nie ma tu miejsca na żadne wymówki. Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej, bez tego etapu dalsza pielęgnacja nigdy nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Brak dokładnego i całkowitego demakijażu jest również niezwykle często pojawiającym się błędem. Nie wystarczy, że przemyjemy naszą skórę wodą, jeśli chcemy dokładnie zmyć z niej tłusty makijaż, a także inne zanieczyszczenia. Jednorazowe umycie twarzy także nie gwarantuje jej całkowitego oczyszczenia. Proces oczyszczania powinien składać się z kilku etapów, takich jak: dokładne usunięcie makijażu, następnie oczyszczenie twarzy i na koniec tonizowanie.

Niestety często zdarza się nam również mocno pocierać twarz ręcznikiem. Po oczyszczeniu skóry cery oraz opłukaniu jej wodą nigdy tego nie praktykujcie. Prawidłowo powinnyśmy przyłożyć ręcznik do twarzy, powoli, miejsce po miejscu, aby w ten sposób delikatnie zebrać całą wodę z twarzy. Jeżeli jesteście posiadaczkami cery problematycznej czy trądzikowej koniecznie zwróćcie uwagę również na to, żeby ręcznik był możliwie często wymieniany. Możecie także zdecydować się na stosowanie jednorazowych ręczników papierowych.

Kolejnym często występującym niedopatrzeniem jest nieprawidłowy wykonany demakijaż oczu. Koniecznie pamiętajcie o tym, żeby pod żadnym pozorem nie pocierać skóry wokół oczu. Tego typu rozciąganie skóry to pierwszy krok do powstawania zmarszczek i zwiotczałej skóry powiek. Demakijaż oczu zawsze wykonujemy niezwykle delikatnie. Przykładamy wacik do powieki na kilka do kilkunastu sekund, a następnie czekamy aż tusz do rzęs i inne kosmetyki się rozpuszczą.

DONEGAL GĄBKA DO PIELĘGNACJI I DEMAKIJAŻU TWARZY Z KIESZONKĄ

Staramy się dbać o każdy element Waszej codziennej pielęgnacji, z tego też powodu w boxie Zimowa Impresja pojawił się właśnie ten doskonały produkt. Poznajcie: GĄBKĘ DO PIELĘGNACJI I DEMAKIJAŻU TWARZY Z KIESZONKĄ marki DONEGAL. Jest to myjka do demakijażu twarzy oraz pielęgnacji skóry. Jest niezwykle bezpieczna dla każdego rodzaju skóry. Nawet posiadaczki wyjątkowo wrażliwej i naczynkowej mogą ją stosować bez obaw. Istotny jest fakt, że pozostawia naszą skórę naprawdę dokładnie oczyszczoną, a do tego złuszcza martwy naskórek. Jej ergonomiczny kształt, a także budowa pozwolą nam na umycie nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Niekwestionowanym atutem, jest to, że myjka jest bardzo higieniczna oraz niesamowicie prosta do utrzymania w czystości. Jest to naprawdę idealny produkt do codziennej pielęgnacji twarzy. 

Mamy nadzieję, że GĄBKA DO PIELĘGNACJI I DEMAKIJAŻU TWARZY Z KIESZONKĄ od marki DONEGAL stanie się strażnikiem codziennego rytuału demakijażu w domu każdej z Was! Gwarantujemy, że po pierwszym użyciu absolutnie ją pokochacie. Czekamy na Wasze opinie. Nieustannie zapraszamy do obserwacji naszych mediów społecznościowych. Z tego co wiemy na Facebooku trwa bardzo fajny konkurs… powodzenia!

2 komentarze

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz