Poznaj Pure Beauty Boxa
Stopy

Mocznik w kremach do stóp – co warto o nim wiedzieć?

Spoglądając na sklepowe półki w poszukiwaniu idealnego kremu do stóp z pewnością zauważycie, że wiele z nich już na opakowaniu wyróżnioną czcionką zawiera informacje o obecności mocznika. Dlaczego tak jest? Mocznik to jeden z najbardziej efektywnych składników pielęgnacyjnych, jeśli chodzi o skórę naszych stóp, jednak jego stężenie w formule odgrywa bardzo ważną rolę. Pozwólcie, że dziś opowiemy Wam o tym nieco więcej.

CZYM JEST MOCZNIK I DLACZEGO JEGO STĘŻENIE JEST WAŻNE?

Mocznik to substancja otrzymywana w sposób syntetyczny, choć naturalnie występuje w organizmie ludzkim – jest wydalany z moczem. Mocznik ma zdolność do wchodzenia w głębsze warstwy skóry. Jest składnikiem stosowanym w produktach dedykowanym skórom skrajnie suchym, wrażliwym, odwodnionym, a także przy problemach dermatologicznych takich jak egzema, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Efekt pielęgnacyjny uzależniony jest od stężenia tego składnika aktywnego. 

Warto zapamiętać, że tylko w stężeniach do 10% mocznik wykazuje właściwości silnie nawilżające, działa również przeciwbakteryjnie i przeciwświądowo zmniejszając stany zapalne. Powyżej 10% zmiękcza skórę i ułatwia penetrację składników aktywnych w głąb skórypowyżej 30, ale do 40% działa keratolitycznie tzn. złuszcza i jednocześnie zmiękcza naskórek stóp. Same widzicie, więc, że to właśnie informacja na opakowaniu dotycząca stężenia tego składnika powinna być kluczowa przy wyborze odpowiedniego kosmetyku. Nie każdy krem z dużym napisem „mocznik” będzie działał tak samo.

BIOTINNE – KREM DO STÓP Z 33% ZAWARTOŚCIĄ MOCZNIKA

W naszym limitowanym pudełku by HUSHAAABYE2 mogłyście znaleźć KREM DO STÓP marki BIOTINNE z zawartością 33% mocznika. Bez znajomości zależności stężenia i jego działania mogłyśmy błędnie zakwalifikować go do zwykłego, nawilżającego kremu do stóp tymczasem zgodnie z tym co napisaliśmy wyżej – podstawową funkcją tego kremu jest złuszczanie i zmiękczanie naskórka na naszych stopach. 

Regularne używanie kremu BIOTINNE z pewnością przyniesie oczekiwany efekt, jednak należy pamiętać, że powinien być on stosowany w równych odstępach czasowych. Działanie mocznika dodatkowa wzmacnia zawarty w kremie kwas mlekowy, który wspiera efektywny proces złuszczania. Skład tego kosmetyku opiera się również na działaniu potrójnego kompleksu olejków: Oil Complex. Łączy on aż trzy cenne substancje: olej konopny, andiroba oraz masło Shea, które głęboko odżywiają naskórek czyniąc pięty miękkimi, gładkimi i nawilżonymi.

Jesteśmy bardzo ciekawi czy do tej pory brałyście pod uwagę stężenie mocznika podczas zakupów? A może mylnie interpretowałyście, że im większe stężenie tym silniejsze działanie nawilżające? Koniecznie napiszcie nam jakie są Wasze doświadczenia, czekamy a Wasze komentarze!

KREM DO STÓP BIOTINNE Z 33% STĘŻENIEM MOCZNIKA mogłyście znaleźć w naszym limitowanym PURE BEAUTY BOX BY HUSHAAABYE2, gdzie przygotowaliśmy dla Was mnóstwo produktów o nieoczywistym i zaskakującym działaniu. Jeśli chcesz sprawdzić pełną zawartość tego pudełka możesz zrobić to TUTAJ.

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz