Poznaj Pure Beauty Boxa
Lifestyle

Czy dobry skład wpływa na nasz wybór produktów kosmetycznych?

Każdy z nas codziennie planuje zakupy, jedni tworzą listy, inni korzystają z aplikacji, a kolejne osoby idą na żywioł, kupując to co, wpadnie im w oko lub co akurat może się im przydać. Wszystkie te metody zapewne sprawdzają się w życiu, ale zastanówmy się przez moment czy asortyment, który nabywamy to świadomy wybór? Przemyślany pod względem naszych potrzeb, składu oraz przede wszystkim zdrowia Weryfikując wszelkie możliwości od pewnego czasu nasi Klienci, mają możliwość zgłębiania tajników „sekretnych” składów kosmetycznych, dzięki KARTOM EDUKACYJNYM od KOSMOPEDIA.ORG, które są przejrzystą encyklopedią wiedzy dla każdego!

CZY MOŻNA ROZPOZNAĆ DOBRY SKŁAD BEZ ODPOWIEDNIEGO WYKSZTAŁCENIA?

Można, by pomyśleć, że skoro nie posiadamy wykształcenia w dziedzinie kosmetologii oraz wielu lat doświadczenia to raczej samodzielnie nie będziemy w stanie sprostać trudom rozwikłania zagadek składników kosmetycznych. Część z nas przyjmuje ten tok myślenia jako uzasadniony, ale są też takie osoby, które powiedzą STOP! Nie mam wykształcenia ani doświadczenia, ale chcę się nauczyć żyć w zgodzie ze sobą, pragnę stać się ŚWIADOMĄ KONSUMENTKĄ! I tu właśnie pojawia się KOSMOPEDIA.ORG w roli edukatora i nieodłącznego towarzysza przyszłych zakupów. To właśnie ten portal rozwieje wszelkie składowe wątpliwości, a dodatkowo uzupełni wiedzę każdego, kto ma ochotę poznać produkt od środka.

CZYM JEST KOSMOPEDIA? I KTO MOŻE Z NIEJ KORZYSTAĆ?

KOSMOPEDIA.ORG to przede wszystkim prawdziwe, rzetelne i niezwykle przejrzyste kompendium naukowe na temat składników kosmetycznych. Wiedza, którą możemy tam wyszukać, jest wyjątkowo obszerna, oparta na badaniach i jednocześnie zrozumiała nawet dla „kosmetycznego laika”.

A co zatem znajdziemy w KOSMOPEDIA? Przede wszystkim opisy substancji, ich funkcje w wyrobach kosmetycznych, właściwości i działanie na skórę człowieka. Nasze Klientki mają okazję kolekcjonować i komponować swoją własną, osobistą encyklopedię mądrości w postaci wspomnianych wyżej KART odKOSMOPEDIA. Oprócz kart oczywiście każdy ma możliwość skorzystania z portalu KOSMOPEDIA online, który obok wiedzy powszechnej dotyczącej komponentów kosmetycznych, oferuje również ciekawostki w formie faktów i mitów. Dla osób niezależnych, potrzebujących większej swobody powstała apka KOSMOPEDIA APP, którą możemy pobrać z App Store, Google play oraz AppGallery.

CZYM TYM RAZEM ZASKOCZYŁA NAS KOSMOPEDIA?

Nasze Klientki w ostatniej edycji SPRING’S CALLING miały okazję poszerzyć swoją wiedzę o pięć ciekawych składników. Wśród nich znalazł się znany i kochany przez wielu PANTENOL, który należy do grupy składników aktywnych. Nie jest on alergenem i nie należy się go bać. Ma wiele właściwości m.in. działa przeciwzapalnie, regeneruje, łagodzi i nawilża skórę. Działa też zbawiennie na włosy, nadając im niezwykłą gładkość i blask. KWAS MLEKOWY to jeden ze składników bazowych i aktywnych, które działają złuszczająco, ale również nawilżają bez uczucia suchości i spierzchnięcia. Ten składnik doskonale zmiękcza i wygładza skórę. Stosowany jest w balsamach i kremach przeznaczonych do skóry przesuszonej oraz zrogowaciałej. SODIUM PCA to kolejny składnik bazowy i aktywny, który utrzymuje odpowiednie nawilżenie skóry. Dba też o nasze włosy, działając antystatycznie, czyli zapobiega elektryzowaniu się fryzury. OLEJ KOKOSOWY niewątpliwie podbił nasze serca, kochamy go przede wszystkim za uniwersalność. To tzw. tłusty emolient, który wspaniale nawilża, zmiękcza i wygładza. OLEJ Z OWOCÓW ROKITNIKA natomiast jest cenionym składnikiem pielęgnującym ciało i także włosy. Wygładza, ujędrnia i nadaje przyjemnej aksamitności naszej skórze. Ma też zdolności regeneracyjne, naprawcze i nawilżające. Ponadto to świetny składnik przeciwzmarszczkowy, który z pewnością przedłuży młodość każdej wielbicielce kąpieli słonecznych, ponieważ chroni on przed promieniowaniem UV.

Obserwując pędzący świat, warto na moment zatrzymać się i zrobić coś więcej dla siebie, dla swojej urody i zdrowia! KOSMOPEDIA to miejsce, które uświadomi i poprowadzi Was prostą drogą przez skomplikowany, pełen zakrętów krajobraz składów kosmetycznych. 

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz