Poznaj Pure Beauty Boxa
Włosy

Zatrzymaj kolor na dłużej

box z kosmetykami

Koloryzacja jest nie tylko jednym z najpopularniejszych zabiegów upiększających, to również szybki sposób na zmianę wyglądu i ewentualne ukrycie siwych włosów. Jeśli należysz do wielbicielek koloryzacji włosów pamiętaj, że każdy zabieg farbowania jest dla Twoich włosów zabiegiem inwazyjnym. Nawet nowoczesne farby zawierające środki pielęgnacyjne np. w postaci olejków czy innych składników nie są obojętne dla Twoich włosów. Takie włosy wymagają specjalnego traktowania!

Farbujesz włosy i chcesz się cieszyć wymarzonym kolorem, a jednocześnie chcesz by były one zdrowe oraz lśniące? Podpowiadamy, jak powinna wyglądać pielęgnacja włosów farbowanych.

ODPOWIEDNIE SKŁADNIKI

Wszystkie włosy farbowane wymagają dostosowanej do ich potrzeb pielęgnacji oraz używania produktów przeznaczonych właśnie do nich. Koloryzacja powoduje uszkodzenie osłonki włosa, łuski włosa są otwarte, mniej nawilżone, szorstkie, matowe i łamliwe. Dlatego tak ważne jest stosowanie kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów farbowanych! 

Dobierz kosmetyki pielęgnujące włosy, które pozwolą Ci cieszyć się wymarzonym kolorem jak najdłużej. Odpowiednie produkty nie wypłukują z nich koloru, zachowują odpowiednie pH skóry głowy, nawilżają, odżywiają i mogą zadbać o pobudzenie cebulek włosa do wzrostu.

Jakie składniki powinny zawierać? Szczególnie ważna w tego typu produktach jest keratyna, proteiny roślinne, jedwab, które zatrzymują wodę we włosach, odbudowują ich strukturę oraz nadają lekkość i blask. Kolejnym cennym składnikiem, który powinny zawierać kosmetyki do włosów farbowanych są humektanty (miód, gliceryna, aloes, glikol propylenowy) oraz emolienty. Humektanty mają za zadanie pochłanianie lub oddawanie wody w zależności od środowiska (suche lub wilgotne). Emolienty tworzą film ochronny na powierzchni włosa oraz zapobiegają utracie wody. Następnym ważnym składnikiem są zakwaszacze jak np. sok z cytryny, ocet, kwas mlekowy, które również pomagają w odpowiednim nawilżeniu i nabłyszczeniu włosów oraz zamknięciu łuski włosa.

Wojtek Zieliński, Dyrektor Artystyczny marki artégo, radzi:

Po zabiegu farbowania powinny być używane produkty przeznaczone do włosów farbowanych. Dzięki nim kolor utrzymuje się dłużej, pozostaje połysk i świeży look…. Po wykonaniu wegańskiej koloryzacji Beauty Fusion Artégo, dzięki ponad 90. procentom naturalnych składników, kolor i połysk utrzymują się dłużej, a włosy pozostają w świetnej formie.

MYCIE 

Zaczynamy od odpowiedniego mycia włosów farbowanych. Mycie to pierwszy i jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych włosów farbowanych. Bardzo istotnym elementem jest wybór szamponu, który będzie pielęgnował włosy, wzmacniał ich strukturę oraz chronił kolor przed wypłukiwaniem. Wybieraj szampon dedykowany do jasnego lub ciemnego koloru, który dodatkowo podkreśli odcień i nada włosom połysk. 

Nasza rada:

Włosy farbowane są bardzo narażone na uszkodzenia, dlatego myj je delikatnie, nie ciągnij ich i nie szarp. Zwróć uwagę na temperaturę wody (36-38 °C). nie może być zbyt gorąca!

PIELĘGNACJA I ODŻYWIENIE 

Dopełnieniem odpowiedniej pielęgnacji włosów farbowanych powinno być stosowanie odżywek, masek, balsamów, olejów i kuracji. Koniecznie wybieraj odżywki przeznaczone do włosów farbowanych, które w swym składzie zawierają cenne składniki pielęgnacyjne.

Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie szamponu i odżywki z tej samej serii jednego producenta, które stworzą komplementarny zabieg dla Twoich włosów.

DOPIESZCZONY KOLOR

Jeżeli farbujesz włosy, to poświęcić im trochę więcej uwagi i zastosuj dodatkowe produkty lub kuracje, aby jeszcze lepiej o nie zadbać.

Polecamy zabiegi pielęgnacyjno-odbudowujące wykonane w salonie fryzjerskim. Nie zapominaj również o regularnym podcinaniu końcówek, które po farbowaniu są częściej niż po innych zabiegać rozdwojone i niszczone.

STYLIZACJA I SUSZENIE

Obecnie wybór produktów do stylizacji włosów jest bardzo bogaty. Możesz wybierać spośród lakierów, pianek, żeli… Jednak, niezależnie od tego czy Twoje włosy są krótkie czy długie, podczas ich stylizacji powinnaś stosować tylko produkty przeznaczone do włosów farbowanych. Takie kosmetyki nie tylko zabezpieczą Twoje włosy przed wysoką temperaturą, ale równocześnie ochronią kolor.

Susz zawsze od nasady do końca włosów. Jeśli możesz unikaj lokówki i prostownicy, ponieważ negatywnie wpływają na włosy niszcząc je i powodując blaknięcie koloru.

W edycji CHARMING TIME znajdziesz profesjonalne produkty do włosów farbowanych od marki artégo: szampon i odżywkę COLOR RICH z linii GOOD SOCIETY, które chronią kolor włosów farbowanych, a także nawilżają. Ich formuła została wzbogacona o wasabi, mączkę z drzewa guar oraz pantenol. Możesz je przetestować zamawiając box CHARMING TIME tutaj.

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz