Poznaj Pure Beauty Boxa
Twarz

Ukojenie i odbudowa w jednym – łagodząca maseczka VIANEK

Czasami przy nawet najbardziej złożonej, wykonywanej z troską pielęgnacji zdarzają się wpadki. A to pojawi się uczulenie, podrażnienie… Czasami zapomnimy odpowiednio wysokiego filtra słonecznego albo zjemy, coś czego nie powinnyśmy i reakcja skóry gwarantowana! Nie ma się jednak czym martwić! Niestety zdarza się to każdej z nas bez wyjątku. Na szczęście na rynku istnieją kosmetyki, które w mgnieniu oka pomogą uporać się z problemem. W swojej łazience warto mieć zawsze produkt stricte łagodzący, kojący i pomagający w walce z podrażnieniami. Dlatego idąc tym tokiem myślenia w naszej edycji POSITIVE VIBES umieściliśmy Wam kosmetyk VIANEK – jest nim ŁAGODZĄCA MASECZKA DO TWARZY. Poznajmy ją bliżej!

GLINKA PORCELANOWA I WALERIANA – TWOI SPRZYMIERZEŃCY W WALCE Z PODRAŻNIENIEM SKÓRY

Najciekawszymi, a jednocześnie najskuteczniejszymi składnikami maseczki VIANEK są: glinka porcelanowa oraz ekstrakt z waleriany, a właściwie kozłka lekarskiego, który jest jego zamienną nazwą. Powiedzmy sobie w tym miejscu nieco więcej na ich temat, ponieważ to w nich tkwi potencjał kojąco-łagodząco-odbudowujący.

Glinka porcelanowa, która stanowi bazę maseczki jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych glinek w kosmetyce. Kaolin (to jej zamienna nazwa) jest bogaty w krzem, glin, magnez, żelazo, cynk i wapń. Glinka porcelanowa jest polecana skórom tłustym i mieszanym z problemem nadprodukcji sebum. Wchłania jego nadmiar, a zawarty w niej glin ściąga pory. Często stosowana w produktach do makijażu jako produkt rozjaśniający. Natomiast w przypadku pielęgnacji na bazie glinki powstają szampony, maseczki czy produkty do pielęgnacji skór wrażliwych, tłustych, mieszanych i trądzikowych. Uznana jest za najłagodniejszą z dostępnych glinek. Z powodzeniem może być stosowana także u alergików czy osób z problemem rozszerzonych naczynek. 

Ekstrakt z waleriany to dopiero kosmetyczna ciekawostka! Warto zagłębić się w średniowieczną historię waleriany. Była ona traktowana jako straszak na grzeszników czy cudzołożników – gwarantujemy Wam, że takiej historii na pewno się nie spodziewacie. Waleriana działa przede wszystkim regenerująco i zmiękczająco, a przy tym bardzo ładnie uspokaja i wycisza skórę. Valere po łacinie oznacza – znaczy „zdrowy”, dlatego też waleriana przez stulecia wykorzystywana była w medycynie.

VIANEK – NA KRYZYSOWE SYTUACJE I NIE TYLKO

Mnogość możliwości zastosowań ŁAGODZĄCEJ MASECZKI marki VIANEK jest imponująca. Już samo to budzi naszą ogromną sympatię – uwielbiamy produkty wielofunkcyjne, dlatego tego kosmetyku nie mogło zabraknąć w naszych pudełkach. Do czego więc możecie ją wykorzystać i w jakich sytuacjach sprawdzi się najlepiej?

Oto kilka przykładów, stosujemy ją:

  • przy przesuszeniu skóry np. wynikającej ze stosowania zbyt agresywnych detergentów myjących,
  • przy odwodnieniu skóry spowodowanej nieodpowiednią pielęgnacje,
  • kiedy dopadnie Was stan zapalny lub alergia na składnik kosmetyczny,
  • po nadmiernej ekspozycji na słońce,
  • gdy czujecie nieprzyjemne ściągnięcie lub dyskomfort,
  • po zabiegach dermatologicznych,
  • w trakcie kuracji dermatologicznych,
  • po retinolu i innych zabiegach bezpośrednio wpływających na stan naskórka.

Same widzicie, że zastosowań jest mnóstwo, dlatego z tego miejsca naprawdę zachęcamy Was do jej testowania. Będziemy czekać na Wasze opinie! Tym bardziej że formuła maseczki jest niesamowicie wydajna, sama aplikacja bardzo przyjemna, no i naprawdę skuteczna. Podzielcie się z nami swoimi wrażeniami, czekamy na Wasze komentarze!

ŁAGODZĄCĄ MASECZKĘ VIANEK wraz z innymi produktami, które mają mnóstwo wszelakich zastosowań i pomogą Ci z niejednym problemem skórnym mogłaś znaleźć w naszym PURE BEAUTY BOX POSITIVE VIBES, którego pełną zawartość możesz poznać TUTAJ