Poznaj Pure Beauty Boxa
Twarz

Odkryj pielęgnacyjną moc glinki białej z NATURE QUEEN

Leczniczy i pielęgnacyjny potencjał drzemiący w glinkach znany był już w starożytnym Rzymie, Grecji, Egipcie i na Bliskim Wschodzie. Surowiec ten wykorzystywano wówczas głównie do leczenia schorzeń, przede wszystkim układu pokarmowego, zwalczania infekcji i wzmacniania układu immunologicznego. Z czasem glinki na stałe zagościły również w kosmetyce jako półprodukt, w salonach piękności do wielu profesjonalnych zabiegów SPA na twarz i ciało, a dziś z powodzeniem można je stosować także w domowych warunkach. Jedną z nich – GLINKĘ BIAŁĄ – macie okazję poznać dzięki marce NATURE QUEEN w edycji ZIMOWA IMPRESJA. Jakie ma właściwości i jak jej poprawnie używać?

NATURALNE BOGACTWO MIKRO- I MAKROELEMENTÓW, CZYLI GLINKA BIAŁA

Glinki stanowią niezwykle cenne źródło wolnych od zanieczyszczeń substancji o udowodnionym działaniu pielęgnacyjnym na skórę i włosy, ale również wykazujących silne działanie lecznicze. Złoża glinek wydobywane są z głębokości nawet 70m! Surowiec ten należy do drobnokrystalicznych minerałów ilastych, a jego skład oraz właściwości zależą od odmiany glinki. Do najpopularniejszych glinek stosowanych w kosmetyce należą: glinka czerwona, zielona i biała. Najdelikatniejsza z nich jest  ostatnia – GLINKA BIAŁA nazywana również chińską, porcelanową lub kaolinową. Bez obaw można stosować ją nawet w przypadku cery suchej i wrażliwej. To zasługa jej neutralnego dla skóry pH oraz wysokiej zawartości krzemianu glinu i soli mineralnych. GLINKA BIAŁA charakteryzuje się działaniem oczyszczającym, kojącym podrażnienia i wygładzającym. Zastosowana na skórę dostarcza jej niezwykle wartościowych składników odżywczych takich jak wapń, magnez, potas i sód, widocznie wpływając na poprawę jej kondycji. Świetnie sprawdzi się także do rozwiązania problemu nadprodukcji sebum oraz do złagodzenia stanów zapalnych i przyspieszenia procesu gojenia ran. 

JAK STOSOWAĆ GLINKĘ BIAŁĄ OD NATURE QUEEN?

GLINKA BIAŁA marki NATURE QUEEN, którą macie okazję testować w edycji ZIMOWA IMPRESJA ma postać delikatnego jasnego proszku przypominającego puder dla dzieci. Jest naturalnym, uniwersalnym produktem, który znajdzie swoje zastosowanie w różnych formach pielęgnacji:

  • oczyszczanie – dzięki zdolności absorbowania toksyn i zanieczyszczeń, kaolin (glinka biała) sprawdzi się do codziennego oczyszczania cery. Łącząc glinkę z wodą uzyskamy niezawodną alternatywę dla drogeryjnych środków myjących. Powstałą pastę należy delikatnie wetrzeć w twarz wykonując przy tym subtelny masaż, a następnie spłukać chłodną wodą. 
  • maseczka – do jej przygotowania najlepiej użyć ulubionego hydrolatu, w takich proporcjach, by uzyskać konsystencję gęstej śmietany. Ułatwi to wówczas aplikację powstałej glinkowej papki. Należy pamiętać, aby do przygotowania maseczki nie używać metalowych sztućców czy misek, gdyż dezaktywują one działanie glinki. Regularne stosowanie maseczki (dwa razy w tygodniu) przyniesie efekty w postaci zwężonych porów, wyrównania kolorytu skóry i przywrócenia cerze zdrowego blasku. WAŻNE! Nie wolno dopuszczać do całkowitego wyschnięcia produktu na skórze!
  • kąpiel – jeden z najprostszych sposobów na zastosowanie glinki, wystarczy tylko dosypać kilka łyżeczek do wanny i przez około 20 minut cieszyć się relaksującą kąpielą. Glinka w tym czasie skutecznie pozbędzie się szkodliwych substancji ze skóry, jednocześnie dostarczając jej mnóstwa niezbędnych substancji odżywczych.
  • pielęgnacja skóry głowy – glinkową miksturę należy nałożyć na skalp lub jeszcze w formie proszku dodać do szamponu. Glinka dokładnie oczyści skórę, ureguluje pracę gruczołów łojowych, ale również zmniejszy wypadanie włosów, pobudzi ich porost i wzmocni cebulki. 
  • suchy szampon – glinka znakomicie absorbuje sebum, dlatego szybko przywróci włosom świeżość. Niewielką ilość proszku należy wetrzeć w skalp, pozostawić na 3 minuty, a następnie dokładnie wyczesać. Włosy będą lekkie, ładnie odbite od nasady, a fryzura nabierze bujnej objętości.

Niezależnie od tego, w jaki sposób jej użyjecie, jesteśmy przekonani, że zakochacie się w efektach działania BIAŁEJ GLINKI od NATURE QUEEN! Z niecierpliwością czekamy na Wasze wrażenia na naszym FB i IG – koniecznie dajcie znać jak ten produkt spisał się w Waszych testach!

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz