Poznaj Pure Beauty Boxa
Twarz

NOC – NAJLEPSZA PORA NA REGENERACJĘ SKÓRY

Sen jest niezbędną formą regeneracji organizmu, jednak podczas, gdy nam kojarzy się z odpoczynkiem i zrównoważeniem energii po całym dniu, dla skóry oznacza wytężoną pracę. To właśnie nocą skóra uruchamia szereg mechanizmów regeneracyjnych i naprawczych. W jaki sposób możemy ją wesprzeć w tych procesach? 

PIELĘGNACJA ZGODNA Z DOBOWYM CYKLEM SKÓRY

W dużej mierze za stan skóry odpowiadają nasze nawyki pielęgnacyjne. Istotna jest jakość i rodzaj kosmetyków jakich używamy, ale niebagatelne znaczenie ma również pora, kiedy decydujemy się je zastosować. Stosując pielęgnację dopasowaną do rytmu zegara biologicznego, wspieramy naturalnie zachodzące w niej procesy i stymulujemy do intensywnej regeneracji. W ciągu dnia skóra nieustannie narażona jest na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Złe warunki atmosferyczne, suche powietrze w klimatyzowanych pomieszczeniach,  zanieczyszczenia środowiskowe, a nawet codzienne przykrywanie jej make-upem, skutkuje niestety widocznym pogorszeniem wyglądu i kondycji skóry wieczorem. Warto wówczas, po dokładnym oczyszczeniu twarzy, wspomóc ją w uzupełnianiu powstałych wcześniej niedoborów i odbudowaniu warstwy lipidowej. Dawka składników odżywczych i okluzyjnych wzmocni naturalną barierę ochronną skóry, dzięki czemu nabierze ona większej odporności. Warto również podkreślić, że w godzinach nocnych podział komórek jest kilkukrotnie większy, niż w ciągu dnia, procesy naprawcze zachodzą szybciej, lepsza jest także  przyswajalność substancji aktywnych kosmetyków, co znacząco zwiększa efektywność ich działania. Wieczorem sprawdzą się więc nieco cięższe formuły, odżywcze kremy i – szczególnie w przypadku cery nadwrażliwej – natłuszczające sera i olejki, które ochronią naskórek przed drażniącymi czynnikami i zapobiegną nadmiernej utracie nawilżenia. 

WIECZORNE UKOJENIE I REGENERACJA CERY

Marka SVR LABORATOIRE DERMATOLOGIQUE z myślą o wieczornej pielęgnacji stworzyła wyjątkowy olejek SENSIFINE HUILE DE NUIT, którego recepturę tworzą w 99,9% komponenty pochodzenia naturalnego o bardzo dobrej tolerancji przez skórę. Kompozycja 10 restrykcyjnie wyselekcjonowanych składników, ma za zadanie przywrócić komfort nawet najbardziej osłabionej skórze, regenerując ją i wzmacniając. Bogactwo kwasów Omega-3,-6 i -9 zawarte w kompleksie olejów (konopny,kokosowy, ze słodkich migdałów, z pestek winogron, jojoba i rzepakowy) w połączeniu z pochodną pantenolu przynoszą oczekiwaną ulgę cerze i przyspieszają procesy regeneracyjne. Ogromną zaletą produktu jest jego delikatna, niekomedogenna formuła, która zapewnia jedwabiste wykończenie. Efektywność działania SENSIFINE HUILE DE NUIT została udowodniona pod kontrolą dermatologiczną na skórze wrażliwej i ze skłonnością do alergii:

-100% badanych osób potwierdziło, że skóra jest po przebudzeniu zregenerowana

-95% badanych osób potwierdziło, że skóra została wzmocniona

-86% badanych osób potwierdziło, że skóra została ukojona.

Najwyższy czas osobiście przekonać się o dobroczynnych właściwościach tego wyjątkowego olejku. Sięgnijcie jeszcze dziś po SENSIFINE HUILE DE NUIT, by o poranku cieszyć się wypoczętą, zdrowo wyglądającą i zregenerowaną buzią. Czekamy na Wasze recenzje na naszym Instagramie i Facebooku!

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz