Poznaj Pure Beauty Boxa
Włosy

Męska fryzura – jaką wybrać i jak ją stylizować?

„Tak samo, jak ostatnio” to najczęściej wybierana przez mężczyzn fryzura. Warto jednak czasem zaryzykować i zmienić nieco design. Kształt twarzy, rodzaj włosów i sposób ich stylizacji mogą zupełnie odmienić Twój wygląd!

DLACZEGO FRYZURA JEST TAK WAŻNA?

Jednego możesz być pewien – fryzura to jedna z podstawowych rzeczy, na którą zwracamy uwagę i jej zmiana może dużo namieszać w Twoim wyglądzie! Wystarczy, że spojrzysz na metamorfozy hollywoodzkich gwiazd – nowa rola niemal zawsze wiąże się z nową fryzurą. Często już sama zmiana uczesania i długości włosów aktora powoduje, że na pierwszy rzut oka ciężko go rozpoznać. I choć nie każdy z nas błyśnie na złotym ekranie, „efekt zmiany fryzury” dotyczy wszystkich.

„TO, CO ZAWSZE”

Oczywiście nie ma nic złego w strzyżeniu się dokładnie tak samo przez lata, pod warunkiem, że jest to odpowiednio dopasowana fryzura. Dobry stylista podpowie Ci, jakie uczesanie będzie najlepiej wyglądać u Ciebie i jak wykorzystać właściwości Twoich włosów. Zasugeruje też zmiany, jeśli coś ewidentnie razi w oczy. Dobrze jest jednak wiedzieć nieco więcej o tym, które cięcie będzie pasować, a którego lepiej się wystrzegać.

DOBIERZ FRYZURĘ DO KSZTAŁTU TWARZY

Każda twarz jest inna, choć są pewne cechy wspólne, które pozwoliły rozróżnić kilka jej głównych typów. W skrócie, odpowiednio dobrane do rodzaju twarzy uczesanie pomoże uwydatnić to, co w Twojej twarzy najbardziej sexy. Dlatego też:

 • do pociągłej twarzy warto dobrać uczesanie o nieco dłuższych bokach, co optycznie ją poszerzy,
              
 • jeśli masz bardziej okrągłą twarz, nadaj fryzurze więcej chaosu na górze i krótko zetnij boki,
              
 • w przypadku twarzy w kształcie trójkąta, czyli z wydatniejszym czołem i węższą szczęką, sprawdzą się dłuższe włosy z lekkim nieładem, co optycznie zwęzi czoło,
              
 • bardziej kwadratowy kształt twarzy świetnie współgra z mocniej wygolonymi, podciągniętymi do góry bokami oraz dłuższą górą, która wysmukli całość,
              
 • jeśli Twoja buźka ma klasyczny kształt owalu, możesz śmiało testować niemal wszystkie fryzury.

STYLIZACJA RÓWNIE WAŻNA, CO DOBRE CIĘCIE

Wychodzisz od fryzjera i wyglądasz świetnie, a już dwa dni później nie wiesz, dlaczego Twoje włosy przestały „działać”? To kwestia doboru kosmetyków do stylizacji, odpowiedniego czesania i (zwłaszcza przy dłuższych włosach) użycia suszarki. Dobry fryzjer powie Ci jak i przede wszystkim czym stylizować uczesanie, aby wyglądało dobrze aż do Waszego następnego spotkania.

W boxie SELECTED FOR MEN znajdziesz dwa fenomenalne produkty, które pomogą Ci ujarzmić włosy i stworzyć z nich świetny look. Podpowiadamy, jak z nich skorzystać.

DO KRÓTSZYCH WŁOSÓW – PASTA MODELUJĄCA

Lubisz mocne utrwalenie? PASTA MODELUJĄCA DO WŁOSÓW PHENOMENAL sprawdzonej marki GOT2B zapewni Twojej fryzurze niewidoczną kontrolę – tak jak lubisz. Zastosuj ją na umyte, suche włosy, aby uniknąć efektu sklejonych kosmyków. Następnie ułóż tak, jak zalecił Twój fryzjer, a całość możesz „doprawić” suszarką, aby dodatkowo utrwalić uczesanie. Zawarte w paście kopolimery zapewnią długotrwałą kontrolę stylu i większą objętość fryzury. Ta pasta nie wysuszy Twoich włosów ani też nie będzie się kruszyć, możesz więc na niej polegać przez cały dzień i… noc.

DŁUŻSZE WŁOSY – ZASTOSUJ LAKIER

Jeśli masz dłuższe włosy i potrzebujesz mieć nad nimi kontrolę, sięgnij po MATOWY LAKIER DO WŁOSÓW PHENOMENAL od GOT2B. Kosmetyk sprawdzi się to mocnego utrwalenia bujniejszych fryzur, a przy okazji zapewni włosom elegancki efekt matu i świetny, wyrazisty zapach. Ułóż fryzurę tak, jak zwykle i na koniec rozpyl lakier z odległości kilkunastu centymetrów. To pomoże zachować świetny look na długie godziny.

TESTUJ, SPRAWDZAJ I PRZEDE WSZYSTKIM BAW SIĘ DOBRZE! Lato zachęca do eksperymentowania z fryzurami i warto spróbować nowych stylizacji. Później, gdy nadejdzie jesień i zima, i tak przykryjesz włosy czapką. Zresztą, ku uciesze salonów fryzjerskich, włosy rosną. Życzymy dobrej zabawy i znakomitego looku!

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz