Poznaj Pure Beauty Boxa
Włosy

Dzień trzeci. Gładkie i lśniące włosy z ODŻYWKĄ PROTEINOWA ORCHIDEA od ANWEN

Jak ten czas szybko leci! Raz, dwa i trzy! Czas na odkrycie zawartości trzeciego okienka w naszym CHRISTMAS TOWN OF BEAUTY. Tym razem znajdziecie tam kosmetyk do pielęgnacji włosów ANWEN jest to ODŻYWKA PROTEINOWA ORCHIDEA DO WŁOSÓW WYSOKOPOROWATYCH.  Piękne i zdrowe włosy są naszą najlepszą wizytówką, dlatego warto o nie dbać każdego dnia wraz z ODŻYWKĄ ANWEN!

CZYM JEST POROWATOŚĆ WŁOSÓW?

Co to właściwie jest ta porowatość włosów? Przyznajcie się: wiecie czy nie? Jeśli nie, to my już śpieszymy z odpowiedzią! Porowatość włosów określana jest stopniem rozchylenia łusek włosa. Możemy to sobie wyobrazić na przykładzie szyszek. Mamy dwie: taką młodą i dojrzałą, która dawno spadła z drzewa. Młoda ma łuski, które ściśle przylegają do siebie, „stara” natomiast posiada poodchylane. Dokładnie w ten sam sposób zachowują się łuski naszych włosów. Jak określić porowatość włosów? Postaramy się Wam to jak najlepiej wytłumaczyć.  

Włosy niskoporowate

Zacznijmy od włosów niskoporowatych. Ten rodzaj porowatości posiadają włosy dosyć grube i mocne, gładkie, a jednocześnie sztywne i ciężkie. Posiadacze włosów niskoporowatych mogą zapomnieć o ich prostowaniu, ponieważ włosy same na ogół układają się w gładkie pasma. Ten rodzaj włosów ciężko jest przesuszyć czy zniszczyć. Na razie brzmi dość idyllicznie, ale wbrew pozorom ten rodzaj włosa też ma swoje wady.  Niskoporowate włosy posiadają zakłóconą cyrkulację na powierzchni skóry głowy. Skutkiem tej sytuacji jest zbyt wysoki poziom sebum, a co za tym idzie nadmierne przetłuszczanie się. Niska porowatość często przyczynia się do tego, że nasze włosy są oklapnięte, ciężkie i pozbawione objętości. Trudno je również wystylizować, gdyż bardzo szybko powracają do swojego pierwotnego stanu sprzed stylizacji. Niestety łatwo je również przeciążyć nieodpowiednią pielęgnacją. 

Włosy średnioporowate

Określane są przeważnie jako „włosy normalne”. Ich łuski tylko lekko odchylają się od nasady. Niestety to określenie może być lekko na wyrost, bo daleko im do normalności. Ten typ włosów bywa niezwykle niesforny. Dość szybko reaguje na każdą zmianę temperatury czy wilgotności powietrza. W następstwie tego średnioporowate włosy często się puszą, przesuszają, czy też elektryzują. Jeżeli użyjemy nieodpowiedniego produktu do ich pielęgnacji mogą stać się matowe oraz sztywne. Niestety mają również tendencję do nadmiernego wypadania w okresach zmian pór roku. Często posiadają rozdwojone i przesuszone końcówki. Jeżeli natomiast odpowiednio zadbamy o włosy o średniej porowatości, używając dedykowanych do ich pielęgnacji kosmetyków, powinny wyglądać pięknie! Staną się lśniące, miękkie, gładkie a jednocześnie puszyste. Nie będą również wymagały zaawansowanej stylizacji.

Włosy wysokoporowate

To włosy, których łuski keratynowe są bardzo odchylone. W wyniku czego do ich wnętrza dostają się toksyny, a także rozmaite wysuszające substancje. Ten rodzaj włosów jest już nie tylko zniszczony, ale niestety stale narażony na coraz to nowe zniszczenia. Niestety otwarte łuski kompletnie nie chronią wewnętrznych struktur włosów. Nieodpowiednia pielęgnacja włosów o wysokiej porowatości może doprowadzić do sytuacji, że zamiast je pielęgnować, po prostu jeszcze bardziej im szkodzimy. Tego typu włosy są niezwykle kruche oraz łamliwe, ich struktura jest dość nierówna (zgrubienia na łodydze włosów są łatwo wyczuwalne). Są wiecznie matowe i pozbawione blasku, a w przypadku włosów blond mogą być także popalone oraz sztywne. Włosy o wysokiej porowatości niezmiernie często mają rozdwojone końce, a ich cebulki często są w słabej kondycji. W bardzo ekstremalnych przypadkach wzrost włosów może zostać całkiem zatrzymany. Ten rodzaj włosa wymaga szczególnej pielęgnacji. Suszarka, prostownica czy lokówka to narzędzia, które zapewne są przydatne, ale nie w tym przypadku. Włosy wysokoporowate źle znoszą wysoką temperaturę, nie poddają się łatwo stylizacji, ich wygładzenie wręcz graniczy z cudem, zrobienie loków również nie należy do najprostszych. Jak powinniśmy postępować z włosami o tak wysokim stopniu porowatości? Najlepszym wyjściem z sytuacji będzie pozostawienie ich do naturalnego wyschnięcia. Musimy pamiętać o tym, że włosy mokre są bardzo podatne na wszelkie uszkodzenia. Z tego powodu nie należy kłaść się spać z mokrymi włosami. Czesanie włosów mokrych powinno być niezwykle delikatne, w miarę możliwości najlepiej poprzedzić je rozczesaniem pasemek palcami. Bezwzględnie powinno się wystrzegać kosmetyków z silikonami.

PROTEINOWA ORCHIDEA – OCHRONA I WZMOCNIENIE WŁOSÓW OD ANWEN

ODŻYWKA PROTEINOWA ORCHIDEA DO WŁOSÓW WYSOKOPOROWATYCH jest idealnym rozwiązaniem dla włosów łamliwych i pozbawionych blasku, czyli takich, którym po prostu brakuje protein. Odżywka zawiera bowiem odpowiednią kompozycję protein, które ze względu na swoją budowę zostały perfekcyjnie dopasowane do potrzeb wysokoporowatych włosów. Proteiny odbudowują ubytki w strukturze włosów oraz sprawiają, że włosy stają się bardziej błyszczące i gładkie. Dodatkowym atutem odżywki jest przyjemny zapach orchidei, który umili każdej z nas włosowe SPA. 

Składniki aktywne ODŻYWKI PROTEINOWA ORCHIDEA DO WŁOSÓW WYSOKOPOROWATYCH OD ANWEN:

  • proteiny z zielonego groszku, o średnim ciężarze cząsteczkowym 1500 Da i dużej zawartości kwasu glutaminowego i aspartaminowego są silnie hydrofilowe, penetrują w głąb struktury dodatkowo nawilżając nasze włosy,
  • keratyna, ze względu na kompatybilny aminokwasowo skład w doskonały sposób uzupełnia ubytki zarówno na powierzchni, jak i wewnątrz struktury włosów,
  • kolagen, elastyna dzięki właściwościom błonotwórczym tworzą rodzaj cieniutkiego filmu ochronnego na powierzchni naszych włosów. W ten sposób zatrzymują wilgoć, ale również wypełniają ubytki na powierzchni włosa, sprawiając, że staje się bardziej wygładzony i elastyczny. 

Spodobał się Wam kolejny prezent w naszym CHRISTMAS TOWN OF BEAUTY? Mamy nadzieję, że wprawił Was w zachwyt! Jak zawsze serdecznie zapraszamy Was do sprawdzania naszych mediów społecznościowych, bądźcie na bieżąco z wszystkimi nowościami. Już jutro kolejny prezent, czas na pakunek numer cztery… ! Przed nami jeszcze 21 niespodzianek, będzie się działo, oj będzie! 

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz