Poznaj Pure Beauty Boxa
Twarz

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ KOSMETYKI NA BAZIE WODY TERMALNEJ?

Woda termalna, znana kiedyś głównie z uzdrowisk i klinik SPA, dziś znajduje swoje zastosowanie również w domowej pielęgnacji. Branża beauty coraz chętniej wykorzystuje ją jako bazę w kosmetykach do twarzy, jednak na drogeryjnych półkach znaleźć ją można także jako samodzielny produkt. Co sprawia, że woda termalna zyskuje taką popularność? Czy warto włączyć ją do swojej rutyny pielęgnacyjnej?

CZYM DOKŁADNIE JEST WODA TERMALNA?

Woda termalna to nic innego jak ciepła woda podziemna, którą cechuje niezwykła różnorodność mikroelementów . Sama definicja wydaje się bardzo prosta, jednak by dobrze zrozumieć wartość wody termalnej i jej właściwości należy przyjrzeć się bliżej procesowi jej wydobywania, który podlega ścisłym procedurom. Źródła wód termalnych sięgają bardzo głębokich warstw ziemi, nawet do 6000 metrów, a temperatura tej cennej cieczy w momencie konfekcjonowania nie może być niższa niż średnia roczna temperatura powietrza na obszarze jej pozyskiwania, przy czym za wartość minimalną pomiaru przyjmuje się 20 st.Celsjusza. Dlaczego woda termalna jest tak cenna? W drodze, którą przemierza poprzez poszczególne warstwy gleby, gromadzi w sobie wartościowe pierwiastki, które pod wpływem ciepła wchodzą w reakcje z cząsteczkami mineralnymi, tworząc unikalną, czystą biologicznie, kompozycję. Zazwyczaj można w niej znaleźć siarkę, żelazo, mangan, wapń, magnez czy też potas i krzem, jednak jej skład oraz właściwości zależne są – ze względu na duże zróżnicowanie gleby – od obszaru wydobywania. Najsłynniejsze źródła wód termalnych w Europie znajdują się w sercu Alp Francuskich. Jednym z nich jest URIAGE.

NIEZWYKŁA MOC WODY TERMALNEJ W KOSMETYKACH URIAGE

Właściwości unikalnego składu mineralnego Wody Termalnej, Centrum Termalne URIAGE, wykorzystuje m.in. do leczenia  dermatoz, zmian reumatoidalnych oraz otolaryngologicznych już od przeszło dwóch wieków! Wysokie, bo aż 11g na litr, nasycenie minerałami, sprawia, że ich Woda Termalna doskonale sprawdza się w odbudowie fizycznej bariery skórnej, ograniczeniu dostępu bakteriom i regulacji bariery immunologicznej. Dzięki zawartości soli wapnia i magnezu wykazuje również działanie kojące i łagodzące. Imponująca efektywność Wody Termalnej URIAGE w przywracaniu skórze zdrowej kondycji skłoniły markę do stworzenia innowacyjnej linii dermokosmetyków EAU THERMALE, w których bazę stanowi właśnie woda z ich ujęć. Jeden z produktów tej linii – ROZŚWIETLAJĄCĄ ESENCJĘ DO TWARZY -macie okazję przetestować w najnowszej edycji naszych boxów HUG & KISS.

CERA PEŁNA BLASKU DZIĘKI ESENCJI ROZŚWIETLAJĄCEJ URIAGE!

Recepturę ESENCJI ROZŚWIETLAJĄCEJ z linii EAU THERMALE wzbogacono o wapń i magnez, by dodatkowo wspomagać funkcje barierowe skóry, a także o inulinę przywracającą naturalną równowagę mikrobiomu. W składzie znajdziecie również wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy zapewniający natychmiastowe intensywne nawilżenie. Za efekt rozświetlenia odpowiada natomiast ekstrakt z drzewa jedwabiu, który jednocześnie detoksykuje i wygładza cerę. Wodna formuła kosmetyku jest lekka i wyjątkowo szybko się wchłania nie pozostawiając tłustej warstwy na skórze, dlatego świetnie sprawdzi się w porannej pielęgnacji zapewniając blask i przyjemne uczucie świeżości. 

Jesteśmy przekonani, że po przetestowaniu tego produktu włączycie produkty na bazie termalnej do swojej codziennej rutyny pielęgnacyjnej! Gorąco Was do tego zachęcamy i czekamy na Wasze wrażenia. 

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz