Poznaj Pure Beauty Boxa
Twarz

Czym tak naprawdę jest hydrolat i dlaczego warto go stosować?

Nie raz i nie dwa w naszych pudełkach PURE BEAUTY BOX mogłyście znaleźć kosmetyczne hydrolaty. Choć są one niezwykle popularne, cieszą się ogromną sympatią kobiet to właśnie zdaliśmy sobie sprawę, że do tej pory jeszcze Wam o nich nie opowiedzieliśmy! Nadrabiamy dziś szybko zaległości, ponieważ w naszym MOON FLOWER również obdarowaliśmy Was hydrolatem od marki NATURE QUEEN – warto zatem powiedzieć sobie czym ów hydrolat właściwie jest i dlaczego warto jest spróbować rozpocząć wspólnie z nim tę ciekawą podróż pielęgnacyjną.

CO WARTO WIEDZIEĆ O HYDROLATACH?

To nic innego jak wody roślinne, które otrzymywane są w procesie destylacji z udziałem pary wodnej danej rośliny, bądź jej kwiatów. Można też bez problemu określić je esencjami roślinnymi/kwiatowymi o bardzo łagodnym charakterze. W wyniku procesu destylacji z rośliny uzyskuje się olejek eteryczny, a także wodę tzw. podestylacyjną, czyli mówiąc w skrócie nasz hydrolat. 

Woda podestylacyjna jest o tyle ciekawym produktem ubocznym, że przenikają do niej wartościowe, rozpuszczalne cząstki rośliny wraz z małą ilością olejku eterycznego, dzięki czemu są łagodniejsze od samych olejków eterycznych, a jednak wykazują szereg właściwości dobroczynnych dla skóry – ot historia powstawania hydrolatów, które wszystkie doskonale znamy i uwielbiamy. Hydrolaty cechuje jedna bardzo ważna funkcja – ich pH jest zbliżone do pH naszej skóry, dlatego z powodzeniem mogą zastępować toniki, ale także stanowić bazę do wykonywania własnych kosmetyków czy maseczek z glinką. 

Hydrolaty są wspaniałymi, prostymi i naprawdę wartościowymi produktami pielęgnacyjnymi. W naszych pudełkach bardzo często staramy się obdarowywać Was właśnie tego typu kosmetykami i z tego, co widzimy w komentarzach – Wy również jesteście ich fankami, co nas niesamowicie cieszy. Nie inaczej było również w naszym MOON FLOWER – przygotowaliśmy dla Was wspólnie z marką NATURE QUEEN wyjątkowy HYDROLAT IMBIROWY.

Najważniejszą i najbardziej powszechną cechą hydrolatów jest przywracanie odpowiedniego pH skórze po oczyszczaniu – są jakby produktem zamiennym dla toników. Tak jak wspomniałam wcześniej, wszelakie wody kwiatowe mają pH zbliżone do ludzkiej skóry i wbrew powielanym mitom, wcale nie trzeba bawić się w sprawdzanie ich papierkami. A zabawa zaczyna się dopiero wtedy, gdy odkryjemy potencjał pielęgnacyjny danej rośliny… i tu ogranicza nas tylko wyobraźnia!

HYDROLAT IMBIROWY NATURE QUEEN

Hydrolat imbirowy, który mogłyście znaleźć w naszym pudełku MOON FLOWER rekomendowany jest do każdego rodzaju cery, choć największe zalety wykaże w przypadku skór trądzikowych i z problemami wyprysków.

Imbir jako roślina stosowana tak naprawdę od wieków świętuje swój powrót – jak się okazuje jego właściwości przeciwzapalne, oczyszczające, bakteriobójcze, a przy tym regenerujące doskonale sprawdza się w pielęgnacji twarzy. HYDROLAT IMBIROWY będzie działał na wiele problemów skórnych i choć to niepozorny półprodukt to warto znać jego potencjał

Jakie są zatem jego właściwości?

  • oczyszczające i odświeżające,
  • łagodzące (szczególnie w przypadku stanów zapalnych i wyprysków),
  • regenerujące,
  • ujędrniające,
  • zmniejszające widoczność rozszerzonych porów,
  • przeciwzapalne i bakteriobójcze.

Do czego go wykorzystać? Przede wszystkim jako tonik, a w przypadku, gdy okaże się, że nie odpowiada Waszej skórze – do włosów, odświeżenia makijażu, ciała, albo do zraszania twarzy podczas nakładania masek glinkowych.

HYDROLAT IMBIROWY NATURE QUEEN oraz więcej naturalnych, ciekawych rozwiązań do pielęgnacji Twojej twarzy i odkrywania ciekawych składników aktywnych znajdziesz w naszym PURE BEAUTY BOX MOON FLOWER, którego pełną zawartość możesz poznać <TUTAJ>.

Dodaj komentarz

Komentarze na naszym blogu pochodzą tylko od zalogowanych użytkowników.

Po zatwierdzeniu wyświetlamy zarówno pozytywne, jak i negatywne komentarze.

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz